Branżówka Co słychać?

Z pozoru wybór drzwi wewnętrznych to nic trudnego – wystarczy, by pasowały do wnętrza i odpowiadały naszym gustom. By dokonać dobrego wyboru, nie możemy jednak oprzeć się wyłącznie na estetyce. Dotyczy to zresztą nie tylko otworów...

Dobre wybory

Poza tym, że drzwi mają ładnie wyglądać, mają do spełnienia kilka bardzo istotnych funkcji. W wielu pomieszczeniach będą one izolować pomieszczenie akustycznie i termicznie. Przeszklone będą dostarczały cenne światło do zbyt ciemnych pomieszczeń. W łazience powinny ułatwiać wentylację, a w pokoju dziecięcym winny być odpowiednio odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Zatem, aby na prawdę dobrze wybrać drzwi wewnętrzne, musimy najpierw określić, gdzie będą one montowane.
Drzwi mogą otwierać się w różny sposób oraz na różne strony. Poza tymi klasycznymi jednoskrzydłowym i możemy wybierać spośród dwuskrzydłowych, składanych, przesuwanych, harmonijkowych, przeszklonych lub pełnych. Dysponując ograniczoną powierzchnią powinniśmy rozważyć drzwi łamane bądź przesuwane ewentualnie drzwi harmonijkowe. Z kolei kiedy nie jesteśmy ograniczeni brakiem miejsca, możemy zdecydować się na drzwi wahadłowe. Obrót skrzydła jest w nich możliwy w obie strony. Mogą okazać się użyteczne w przypadku drzwi kuchennych.
Wybrać musimy również materiał, z którego drzwi będą wykonane. Bardzo często stosowanym materiałem do produkcji drzwi jest drewno lite lub klejone. Drewno klejone ma większą wytrzymałość oraz jest bardziej odporne na paczenie niż drewno lite. Najczęściej stosowanymi gatunkami są sosna, dąb, mahoń, jesion i buk. Popularnym materiałem są również gładkie lub tłoczone płyty drewnopochodne. Mogą to być płyty wiórowe lub pilśniowe, ale także płyty MDF i HDF. MDF jest to średniej gęstości płyta pilśniowa otrzymywana z przerobienia włókien drewna sosnowego lub świerkowego. HDF to bardzo twarda i odporna na paczenie płyta pilśniowa. Zachęcamy do skorzystania z oferty firmy Olimar, która prężnie rozwija się w naszym rejonie i posiada bogatą ofertę drzwi i okien.
Zajrzyjmy do kuchni...
Kuchnia to pomieszczenie z pewnością centralne w każdym domu, w którym jego mieszkańcy spędzają sporą część każdego dnia. I tu dla kamienia naturalnego znaleziono miejsce, choćby przez jego zastosowanie przy tworzeniu mebli kuchennych.
Kuchenne blaty granitowe zyskują coraz większą popularność. Ważną ich cechą jest naturalność: nie zawierają związków chemicznych, przez co są bezpieczne dla zdrowia. Blaty granitowe są odporne na ścieranie, wysoką temperaturę (można stawiać gorące naczynia), zarysowania, uderzenia i zaplamienie. Gładka i błyszcząca powierzchnia pozwala na łatwe utrzymanie w czystości, a jednocześnie jest przyjemna w dotyku. Kuchenny blat granitowy ma bardzo eleganckie kształty, od falujących brzegów, delikatnych kontur po rustykalne frezy. Firma CENTRUM KAMIENIA produkuje najwyższej jakości granitowe blaty kuchenne, z podwieszanymi zlewozmywakami czy też zlewami montowanymi na równi z blatem, pochylniami ociekowymi, frezowanymi rowkami ociekowymi, ekskluzywnym wykończeniem krawędzi blatu kuchennego, pogrubianiem blatu przez tzw. podklejki oraz możliwością niewidocznego ogrzania go. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, realizują każdy, nawet najbardziej nietypowy projekt.
Blaty granitowe mają bogatą kolorystykę, nieograniczone wręcz wzornictwo. Najwyższa jakość użytego kamienia do produkcji blatów granitowych, pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez lata. Kamień nadaje każdej kuchni szlachetny i niepowtarzalny charakter. Warto pamiętać, że blat granitowy w każdej kuchni wygrywa w konkurencji z tworzywami sztucznymi. Potrzeba otaczania się materiałami naturalnymi, takimi jak kamień i drewno, zdaje się wynikać nie tylko z ich piękna, ale też z odczucia, że domy wykończone materiałami naturalnymi są zdrowsze. Blaty kuchenne wykonane z granitu są przede wszystkim ekologiczne, gdyż ich zwarta struktura uniemożliwia wchłanianie jakichkolwiek substancji zapobiegając tym samym rozwojowi bakterii. Granitowe blaty kuchenne prezentują się bardzo elegancko dodając kuchni luksusowego charakteru, co jest ich niepodważalnym atutem.

Numer: 2011 11   Autor: pod redakcją Kamila Grajdy





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *