Mińscy judocy

W niedzielę 27 lutego w Skaryszewicach (okolice Radomia) obyły się IV otwarte mistrzostwa Skaryszewa w judo – Skaryszewskie Wstępy

Medalowa KONTRA

Mińscy judocy / Medalowa KONTRA

Startowało ponad 200 zawodników z całej Polski. Miński klub sportowy UKS JUDO KONTRA reprezentowało 15 osób. Zawody te przeprowadzono w 3 kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych uczestników, rocznik ’99 i młodsi, medale dla UKS-u wywalczyły: w wadze 36 kg – Katarzyna Przyczyna, w wadze 24 kg medal udało się zdobyć Aleksandrze Polkowskiej, a w wadze 33 kg srebro wywalczyła Dominika Adamczyk. Spośród chłopców brązowe medale w wadze 36 kg zdobyli Krystian Adamczyk oraz Mateusz Polkowski, zaś piąte miejsce zajął Sebastian Wardziński, który swe siły mierzył z konkurentami w wadze 38 kg.
W kategorii Młodzicy i Juniorzy Młodsi, z rocznika ’98-95, najlepiej zaprezentowały się przedstawicielki płci pięknej. Złoty medal w wadze 52 kg zdobyła Paulina Przyczyna, a w kategorii 63 kg laur zwycięstwa przypadł Klaudii Rawskiej. Wśród najstarszych uczestników, czyli wszyscy urodzeni w latach 1994-1998 rocznik, najlepiej miński klub zaprezentował Rafał Rusiecki. W wadze 81 kg udało się mu zdobyć srebrny medal. Dwa brązowe medale na matach wywalczyli sobie Przemysław Gołębiowski i Krzysztof Śmietański, którzy zmierzyli swe siły w tej samej kategorii wagowej co srebrny medalista. W najmocniej obsadzonej wadze turniejowe 73 kg siódme miejsce zajął Michał Wiącek.

Numer: 2011 10