Na pływalni

Mińskim aquaparku w miniony poniedziałek pękał w szwach bowiem odbyły się tam mistrzostwa powiatu mińskiego szkół podstawowych w pływaniu. Klasy I-IV rywalizowały na dystansach 25 m natomiast uczniowie klas V-IV mieli już do pokonania 50 m

Medalowa Dąbrówka

Na pływalni / Medalowa Dąbrówka

Wśród klas młodszych, w stylu dowolnym triumfowała Natalia Kuć z SP-6 przed Zuzanną Borzym z Sulejówka i Wiktorią Ładną z Dębego. W stylu klasycznym zwyciężyła Wiktoria Ładno wyprzedzając drugą Aleksandrę Pawlic z SP-6, trzecia zaś była reprezentantka SP-5 – Gabriela Luba. Stylem grzbietowym mistrzostwo wypływała sobie reprezentantka Sulejówka – Paulina Sobótka, wyprzedziła ona Natalię Kuć z SP-6 i Joannę Chabrowską z SP-2. W grupie starszych dziewcząt na dystansie 50 m dwukrotną mistrzynią została Paulina Bystrzycka z SP-1, a Marta Paczuska z Sulejówka wywalczyła złoto stylem grzbietowym. Dwa krążki srebrne wypływała sobie Dominika Dmowska z Sulejówka i jeden Ewelina Dmowska z SP-2, zaś brąz przypadł Gabrieli Misterewicz z SP-2, Oliwii Lulko z SP-1 oraz Natalii Cecotko z SP-2.
W kategorii chłopców klas I-IV stylem dowolnym pierwsze miejsce zdobył Dominik Korgul. Tuż za nim uplasował się Piotr Krupiński. Obaj zawodnicy to reprezentanci SP-6. Najniższy stopień podium zajął Marcin Kasprowicz z Kałuszyna. W stylu klasycznym złoty medal wywalczył sobie Prometeusz Polkowski wyprzedzając Mateusza Grudzińskiego z SP-2, zaś na trzecim stopniu podium uplasował się Paweł Krupiński z SP-6. Najlepiej na grzbiecie pływali Daniel Dąbrowski, Dominik Dźwigała i Mikołaj Kuca – wszyscy z SP-2.
Dystans 50 m stylem dowolnym zdominował Rafał Ręczajski, który był szybszy niż jego konkurenci – Emil Warolin i Robert Kieniewicz. Stylem klasycznym najlepszym pływakiem okazał się być Olek Żywicki z SP-2, a srebro wywalczył Krzysztof Brąblik z SP-1. Najniższy stopień podium padł łupem Mikołaja Komorka z SP-5. W grzbiecie najlepszy okazał się Paweł Rakowski wyprzedzając Przemka Wyszogrodzkiego oraz Damiana Poletyłko.
Niezwykle widowiskowe były sztafety pływackie 8x25m. W tej rywalizacji najlepiej popłynęły dziewczęta z Sulejówka wyprzedzając tym samym zawodniczki mińskiej Dąbrówki, zaś trzecie miejsce wypływały sobie reprezentantki Mrozów. W grupie chłopców złote medale otrzymała sztafeta SP-1, srebro wywalczyła SP-2, a brąz SP-6.
W klasyfikacji medalowej najwięcej, bo aż 11, krążków zdobyła mińska Dąbrówka przygotowana przez Katarzynę Ciechańską i Beatę Szymkowiak. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęli SP-6 oraz Sulejówek, którzy zdobyli po 9 krążków. Szkoła Podstawowa nr 1 w tych zawodach zdobyła 5 medali, a po dwa wypływali sobie zawodnicy z Kałuszyna, Mrozów oraz Dębego Wielkiego Wielkiego, a także z SP-5.
Uroczystego otwarcia i wręczenia medali dokonał, w imieniu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektor MOSiR-u – Robert Smuga.

Numer: 2011 07   Autor: Marek Suwała