Ligi szachowe

W ostatnią niedzielę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się dwa zjazdy w ramach Drużynowych Mistrzostw Mazowsza w Szachach

Zimowe gry

Ligi szachowe / Zimowe gry

Pierwsza drużyna Mińskiego Towarzystwa Szachowego startująca w III lidze mierzyła się z drużynami Polonii Warszawa, Skoczka Siedlce i Hetmana Warszawa, a druga drużyna MTSz startująca w Otwartej Lidze Mazowieckiej walczyła z zespołami Zielonych Zielonka, Lotos Jabłonna i UKS MDK Otwock. W sali przy sportowej grało w sumie 43 szachistów i rozegrano 42 emocjonujące partie. Każdy z zawodników miał 90 minut na rozegranie partii i dodatkowo 30 sekund na każdy ruch.
Pierwsza drużyna MTSz swój pierwszy mecz przegrała z Polonią Warszawa. Jedynie Robert Brewczyńki i Jacek Jóźwik, grający na dwóch pierwszych szachownicach, osiągnęli remisy. W czasie przerwy drużyna nabrała sił i w następnej rundzie pokonała Skoczka Siedlce w stosunku 5:1. Punkty zdobyli: Jacek Jóźwik, Jakub Suliborski, Paweł Parol, Artur Suliborski, Pola Parol. Po czterech rundach drużyna MTSz zajmuje VII miejsce w III lidze. Z kolei druga drużyna MTSz pierwszy mecz przegrała z bardzo silną drużyną Zielonych. Punkty zdobyli Michał Zieliński (0,5) i Kamila Bankiewicz (1).
Drugi mecz z UKS MDK Otwock zakończył się remisem 2,5:2,5. Swoje partie wygrali Jerzy Jackiewicz i Michał Zieliński, a zremisował Dariusz Aniszewski.
Rozgrywki były bardzo dobrze zorganizowane. Mińskie Towarzystwo Szachowe dziękuje Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za użyczenie sali i Polskiemu Związkowi Warcabowemu za sprzęt.
Pierwsza drużyna MTSz 6 lutego jedzie do Warszawy na mecze z Entropią Warszawa i Agape Białołęka. Z kolei druga drużyna w Chylicach rozegra mecze z Szachylicami i Hetmanem Puszcza Mariańska.

Numer: 2011 05   Autor: (mr)