Mistrzowskie szachy

W sobotę 15 stycznia w Pałacu Dernałowiczów odbyły się Mistrzostwa Miejskiego Domu Kultury w Szachach. Do walki stanęło 30 młodych adeptów królewskiej gry ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Mińska.

Szachy szkółkowe

Mistrzowskie szachy / Szachy szkółkowe

Większość z nich to słuchacze szkółki szachowej prowadzonej przez Janusza Szymańskiego w MDK.
Turniej był przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Każdy z zawodników miał 30 minut na rozegranie partii.
Zwycięstwo w turnieju odniósł Damian Koseski wyprzedzając, swoją siostrę – Kamilę oraz Olafa Kamińskiego. Kolejne miejsce zajęli: Kamil Paździorek, Mateusz Nowicki i Paweł Dębała.
W turnieju były prowadzone także klasyfikacje krasnali, juniorów młodszych, juniorów starszych i dziewcząt. Wygrali je: Dawid Całka, Damian Koseski, Kamil Paździorek i Kamila Koseska. Należy dodać, że aż ośmiu zawodników wypełniło normę na V kategorię szachową.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska S.A. i Miejski Dom Kultury.
W tym samym czasie odbywał się Zimowy turniej blitza przeznaczony dla starszych zawodników. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł najlepszy miński szachista – Michał Kopczyński, wygrywając wszystkie 16 partii. Drugie miejsce zajął Artur Suliborski, a trzecie Sławomir Izdebski.
Współorganizatorem turnieju było Mińskie Towarzystwo Szachowe.

Numer: 2011 04   Autor: (cs)