Mińskie spotkania

Do świąt Bożego Narodzenia zostało niewiele dni. Świąteczny nastrój udziela się jednak wszystkim już od początków grudnia, bo za oknami śnieg, a na ulicach bożonarodzeniowe ozdoby i światełka. Przedsmakiem rodzinnych wigilii są spotkania opłatkowe w zakładach pracy i stowarzyszeniach. Swoją wigilię podopieczni Mazowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym obchodzili już 10 grudnia

Wigilia specjalna

Mińskie spotkania / Wigilia specjalna

Stowarzyszenie powstało w 1998 roku z inicjatywy matek dzieci niepełnosprawnych po to, aby brać współudział w tworzeniu jak najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju, opieki i rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi schorzeniami powstałymi w wyniku uszkodzenia CUN. Stowarzyszenie pomaga także rodzinom chorych oraz wspiera informacyjnie, szkoleniowo i technicznie organizacje pożytku publicznego i inicjatywy obywatelskie działające także na rzecz osób niepełnosprawnych. Najważniejszym jednak zadaniem stowarzyszenia jest integrowanie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym w środowisku zdrowych rówieśników.
W piątkowy wieczór salę ZS-1 wypełniło ponad 100 osób związanych ze stowarzyszeniem, by w świątecznej atmosferze podzielić się opłatkiem i zjeść wspólną kolację. Zanim jednak do tego doszło prezes Grażyna Wiącek złożyła wszystkim życzenia, a uczniowie MSzA zagrali kolędowy koncert. Dla podopiecznych wystąpili: Izabela Bielak, Bogumiła Chybicka, Aleksandra Derlatka, Oliwia Godlewska, Joanna Gomółka, Justyna Gomółka, Patrycja Marczak, Hanna Młot, Olga Ostrowska, Maja Ostrowska, Jakub Sitkowski, Rafał Smoliński, Joanna Soka, Kinga Sokołowska, Maciej Szuba, Krzysztof Zalanowicz i Karolina Zwierz, a z nimi zagrała również podopieczna stowarzyszenia – Agnieszka Makowska.
Podczas wspólnej wigilii podopieczni stowarzyszenia nie zapomnieli również o swoim koledze Piotrusiu Baranku, który po długiej i ciężkiej chorobie odszedł 8 listopada. Prezes Grażyna Wiącek prosiła, by wspomnieć o nim także przy domowym stole wigilijnym.

Numer: 2010 52   Autor: (jk)



Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *