Ligi pilkarskie

Jesienna runda rozgrywek osiągnęła półmetek. Drużynom z naszego powiatu wiedzie się różnie. Przyzwyczailiśmy się do zwycięstw obu drużyn Victorii Sulejówek, które zajmują czołowe miejsca w swoich grupach, a także do porażek Mazovii i KS Rudy-Olesin. Na wyróżnienie zasługują Jutrzenka Cegłów i Watra Mrozy walczące o przodownictwo w grupach. Wszystkim zaś, zawodnikom i działaczom, należy się uznanie za to, że chce się im ciągnąć piłkarski wózek, pomimo różnych trudności

Pechowe minuty

Piłkarze Mazovii nie przełamali złej passy w meczu z Sadownikiem Błędów. Decyzją MOPZN publiczność nie miała wstępu na stadion, ale widzowie zza płotu żywo dopingowali naszych piłkarzy. Kłopoty kadrowe - kontuzje i kartki osłabiły zespół. Mimo to Mazovia prowadziła otwartą grę z przeciwnikiem, który grał dosyć schematycznie - szybko zdobywał teren długimi podaniami, ale gubił się przed naszym polem karnym. Wystarczył jednak jeden błąd w obronie i w 9' Sadownik objął prowadzenie. Potem gra się wyrównała, a w drugiej połowie mińszczanie zyskali optyczną przewagę. Jackiewicz pewnie wykonał rzut karny i w 51' już było 1:1. Mecz stał się emocjonujący, Mazovia grała nieszablonowo, a młodzież mocno mieszała szyki rywali. Już się wydawało, że w meczu padnie remis, kiedy sadownicy szybką akcją prawym skrzydłem, przedostali się na pole karne Mazovii i w ostatnich sekundach doliczonego czasu strzelili zwycięską bramkę. (jot)
Skład: Pałdyna, Chlebicki, Grabek (36' Dziugieł), Jackowicz, Krzyżanowski, Kozyra, Sł. Rzyrzkiewicz, Aniszewski, Pawłowicz (Osica), (Nalewka), Jackiewicz, Gałązka, rezerwowi: Nalewka, Lewandowski, Dziugieł, Osica. Żółte kartki: Jurek, Krzyżanowski.

Grad kartek
Do meczu z Promnikiem Łaskarzew drużyna Victorii Kałuszyn przystąpiła pod wodzą nowego trenera Andrzeja Cabaja. Mecz zaczął się dobrze dla Victorii, już w 7’ za faul na polu karnym sędzia podyktował rzut kary dla Kałuszyna, na bramkę zamienił go Przemysław Gójski. Gra była wyrównana, lepsi technicznie piłkarze z Łaskarzewa często stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 16’ zdołali wyrównać. Mecz stawał się ostry. W 28’ drugi karny dla Victorii, strzela Robert Stelmach i jest 2:1. Sędzia Paweł Jęda, aby nie dopuścić do ostrej gry, zaczyna pokazywać kartki. Końcówka pierwszej połowy - obrońcy Victorii myśląc już o przerwie zaczynają rozgrywać piłkę na własnym polu karnym, „zabawa” kończy się utratą bramki. Druga połowa to ataki jednej i drugiej drużyny, wysocy piłkarze Promnika, szczególnie przy stałych fragmentach gry sieją postrach na polu karnym Kałuszyna. Jest coraz więcej fauli. Jednak sędzia jest konsekwentny - równo obdziela kartkami obie drużyny. W 63’ po ograniu dwóch obrońców Łaskarzewa Michał Wadas zdobywa bramkę dla Victorii. Do końca wynik się nie zmienia. Na wyróżnienie zasługuje trójka sędziów, Paweł Jęda, Krzysztof Krzyżanowski i Paweł Foryś. Ich zdecydowana postawa, obiektywne sędziowanie spowodowały, że twarda, a czasami ostra gra nie zakończyła się przykrymi incydentami. (zgm)

Początek był dobry
Plan gry Pogoni Zamienie na meczu wyjazdowym z Wilgą Miastków był prosty, wzmocniona obrona i w miarę możliwości kontrataki. Jednak na boisku plany wzięły w łeb, to Pogoń atakowała, a Wisła się broniła. Po dwudziestu minutach piłkarze z Zamienia prowadzili już 2:0. Obie bramki strzelił Maciej Wojda. Drużyna Wisły ograniczała się do groźnych kontrataków, w efekcie których zdobyła dwie bramki. Druga połowa to bardziej wyrównana gra dużo sytuacji podbramkowych i dwa gole, niestety strzelonego przez kapitana Pogoni Jacka Klimka sędzia nie uznał. Pomimo rozegrania jednego z lepszych meczów w tym sezonie, drużyna z Zamienia została pokonana. (zgm)
Wilga Miastkow - Pogoń Zamienie 3:2.

Szczęśliwa końcówka
W obłokach kurzu, z powodu wyschniętego boiska rozgrywali kolejny mecz piłkarze Jutrzenki Cegłów. Przeciwnikiem była Wisła Maciejowice. Znowu powtórzył się znany cegłowskim kibicom scenariusz: dobra gra w pierwszej połowie oraz nerwowa końcówka, gdy miejscowym piłkarzom brakuje wyraźnie sił. Niezła gra w pierwszej połowie została uwieńczona dwiema bramkami strzelonymi przez Daniela Czerwonkę. W drugiej części meczu, piłkarze Wisły praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy. Tylko dzięki bardzo dobrze broniącemu Michałowi Branickiemu, słabej skuteczności piłkarzy z Maciejowic, a także szczęściu, Jutrzenka utrzymała prowadzenie z pierwszej połowy. (zgm)
Jutrzenka Cegłów - Wisła Maciejowice 2:0.

Watra w górę
W kolejnych czterech meczach Watra zdobyła 10 punktów, w tym 4 na wyjeździe, pokonując m.in. prowadzącą Victorię II Sulejówek. W ostatnią niedzielę na własnym stadionie Watra wygrała z Impetem Łajski 2:0. Obie bramki padły w pierwszej połowie, strzelcami byli Mariusz Perka i Tomasz Księżopolski. Dzięki temu zwycięstwu klub z Mrozów awansował na trzecie miejsce w grupie. Dobrze zagrali również młodsi piłkarze Watry, rocznik 91 pokonał swoich rówieśników z Burzy Pilawa 12:1, a rocznik 89 wygrał z KS Ruda-Olesin 6:0. (zgm)

Wyniki i tabele:

IV Liga, grupa mazowiecka: Mazur Karczew - Pogoń Siedlce 1:0.
6. Pogoń Siedlce 15 9-8

MLS: Start Otwock - Zwolenianka Zwoleń 2:1, Mazowsze II Grójec - Mszczonowianka Mszczonów 0-3, Pilica Białobrzegi - Olimpia Warszawa 5-0, Hutnik Warszawa - Mirax/Berta Jedlińsk 7:0, Drukarz Warszawa - Korona Góra Kalwaria 2:0, Broń Radom -Przyszłość Włochy 1:0, Tur Jaktorów - Sęp Żelechów 0:2, Mazovia Mińsk Mazowiecki Maz. - Sadownik Błędów 1:2.
15. Mazovia Mińsk 6 7-21

Okręgówka, Siedlce: Zryw Sobolew - Tęcza Stanisławów 5:0, Victoria Kałuszyn - Promnik Łaskarzew 3:2, MLKS Wesoła - Pogoń II Siedlce 5:1, Zorza Sterdyń - Orzeł Unin 1:1, Orzeł Łosiece - Naprzód Skórzec 0:0, Błękitni Stoczek Węgrowski - Miedzanka Miedzna 1:1, Korona Olszyc - Czarni Węgrów 2:3, ŁKS Łochów - MKS Małkinia 3:1.
4. MLKS Wesoła 16 20-15
8. Victoria Kałuszyn 10 14-16
10. Pogoń II Siedlce 9 11-27
14. Tęcza Stanisławów 7 13-20

Okręgówka, Warszawa I: ZWAR Międzylesie - Białołęka Warszawa 1:1, Bóbr Tłuszcz - Mazur Radzymin 1:2, Józefovia Józefów - Advit Wiązowna 2:0, Marymont Warszawa - Wicher Kobyłka 1:2, Świt II Nowy Dwór Maz. - Victoria Sulejówek 1:0, Marcovia 2000 Marki - GKP Targówek 1:1, Rządza Załubice - KS Falenica 0:2, Dolcan II Ząbki - Sokół Serock 6:3.
3. Victoria Sulejówek 19 22-8
16. Advit Wiązowna 3 5:27
A, Siedlce: Jabłonianka Jabłonna Lacka - Wektra Dziewule 0:4, Jutrzenka Cegłów - Wisła Maciejowice 2:0, Kosovia Kosów Lacki - Burza Pilawa 2-4, Orzeł Parysów - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 2:2, LKS Ostrówek - Sokół Kołbiel 0:0, Płomień Dębe Wielkie - Hutnik Huta Czechy 3:2.
2. Jutrzenka Cegłów 14 14-11
7. Sokół Kołbiel 9 13-9
8. Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 9 14-11
11. Płomien Dębe Wlk. 6 9-20

A, Warszawa II: Laura Chylice - PKS Siennica 1:1
7. PKS Siennica 13 14-17

B. Siedlce II: Tęcza Piaseczno - KS Wygoda 10:3, Wilga Miastków - Pogoń Zamienie 3:2.
2. Tęcza Piaseczno 6 14-7
3. Jutrzenka J. Cegłów 4 4-1
4. Iskra Stojadła 4 4-6
7. Pogoń Zamienie 2 8-11

B, Warszawa III: KS Puznówka 1996 - Bór Regut 4:5, Kryzys Wólka Mlądzka - GKP Targówek 3:1, UKS Siekierki - Vistula Nadbrzeż 1:3, CKS Celestynów - Korona Jadów 8:1, Watra Mrozy - Impet Łajski 2:0, Victoria II Sulejówek - PKS II Radość 8:3.
1. Victoria II Sulejówek 24 39-20
3. Watra Mrozy 17 16-11
17. KS Ruda-Olesin 0 8-31

Numer: 2005 40