Mińsk Mazowiecki bezalkoholowy

Na początku listopada z inicjatywy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się podsumowanie miejskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Zachowaj trzeźwy umysł”

Trzeźwe pasje

Mińsk Mazowiecki bezalkoholowy / Trzeźwe  pasje

Dyrektor szkoły oraz gospodarz spotkania serdecznie witał zebranych gości. Hasło: „Życzę sobie, życzę tobie” oraz wyczarowana przez Marzenę Kozak scenografia, tęczowe upominki i dostojna oprawa podkreślało rangę uroczystości. Prowadząca spotkanie Aleksandra Kostka (aktorka, dziennikarka i prezentera TVN) zadbała o uśmiech i gorącą atmosferę. Burmistrz Zbigniew Grzesiak zaznaczył, jak ważne są w życiu młodych ludzi alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego. Dziękując szkołom, ZNP i organizacjom podsumowania akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” dokonała Jadwiga Frelak, przewodnicząca MKRPA. Zaznaczyła, że aby skutecznie ograniczać dostęp do używek oraz niwelować ryzykowne zachowania, profilaktyka winna być różnorodna i ciekawa. Szkoły posiadają już przebogaty wachlarz propozycji wychowawczych, gwarantujący wszechstronny rozwój uczniów.
Dzięki twórczej pracy nauczycieli wielu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych wzięło udział w konkursach („Życzę Sobie”, „Życzę Tobie”, konkurs ulotkowy „Dwa kółka”, któremu patronuje Maja Włoszczowska) oraz skorzystało z różnorodnej oferty rozwijającej ich zainteresowania. Organizator kampanii – Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych wraz z Fundacją Trzeźwy Umysł wyłonili ponad dwudziestu laureatów. Nagrody uczniom wręczali: burmistrz Zbigniew Grzesiak, poseł na Sejm RP Czesław Mroczek, sekretarz miasta Jadwiga Frelak, radni Wanda Rombel i Andrzej Kuć oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Celej. Certyfikaty z rąk Waldemara Mireckiego oraz Tomasza Płochockiego otrzymali zaangażowani w akcję nauczyciele, pedagodzy oraz dyrektorzy szkół. Ideą kampanii „Trzeźwy umysł” jest promowanie zdrowego stylu życia oraz pomysłów na czas wolny.
Zapewne dlatego zaproszono na tę uroczystość ludzi, którzy dzięki swoim zainteresowaniom oraz ciężkiej pracy odnieśli wiele sukcesów. Małgorzata Gutowska-Adamczyk w swym wywiadzie podzieliła się, jak służyć swej pasji i jak wytrwale podążać do celu.
– Pasja to nie tylko przyjemność i zabawa, a czasami droga przez mękę – przekonywał wielokrotny mistrz świata juniorów w Taekwon-do, Marcin Wojtaszczyk. Pozostali zaproszeni goście mówili o dojrzewaniu do zasad, poświęceniu, wyrzeczeniach, koncentracji na celu oraz ciągłej walce ze swymi słabościami, co w końcu przyniesie satysfakcję. Zgodnie też twierdzili, że 90 procent to ciężka praca, a reszta to szczęście. Namawiali uczniów szkół, by z nadzieją poszukiwali swych pasji.
– Ma je każdy, choć nie wie, że je ma – śpiewał potem chór SP-2, pod dyrekcją Andrzeja Dziugła. Zaraz też prezentera zapowiedziała dla gości pogodę, jak się okazało – pełną talentów. Walcem wiedeńskim oraz wiązanką tańców latynoamerykańskich oczarował zebranych zespół Duet, prowadzony przez Anetę Senktas. Krakowiakiem, mazurem oraz skoczną tarantelą rozgrzewał do tańca Zespół Dąbrówka, inspirowany przez Bogusławę Bednarską. Suita lubelska oraz wyśpiewana przez Sylwię Łobodę i Sylwię Lipińską pieśń „Czemuś Jasieńku miły” urzekały i zachęcały do oklasków. Piosenka o skowroneczku zaśpiewana przez Jerzego Zawadkę i skoczny oberek rozjaśniły na dobre listopadową pluchę. Wkrótce też widzowie mogli podziwiać podopieczne Beaty Szymkowiak w karkołomnej i niezwykle oryginalnej ścieżce gimnastycznej. Niekłamaną sympatią cieszyli się Pan Kleks z bródką oraz członkowie koła teatralnego „Kryształki”, prowadzonego przez Małgorzatę Szczygielską-Kluskę. Młodzi aktorzy uśmiechem, talentem i wigorem przekonywali śpiewająco, że wszystko jest możliwe.

Numer: 2010 48   Autor: Teresa Romaszuk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *