Mińsk Mazowiecki patriotyczny

Jednego listopadowego wieczoru, niczym w baśni zakwitło w MSzA tysiąc wspomnień i radości. Wszystko za sprawą koncertu Kwiaty polskie, zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Licznie zebranych gości przywitano dostojnym utworem Ave Maria

Dźwięki ojczyzny

Mińsk Mazowiecki patriotyczny / Dźwięki ojczyzny

Tematem spotkania była ojczyzna, utkana nutą przez utalentowanych twórców muzyki. Do wysłuchania miłych sercu polskich przebojów zachęcała Zofia Noiszewska oraz Roman Wachowicz. Do radowania się ze święta i współczesnej ojczyzny zachęcał wszystkich dyrektor Wenanty Maciej Domagała – nieprzewidywalny żywioł oraz miłośnik muzyki w jednym. Zaraz też goście wysłuchali zagranych przez orkiestrę utworów: „Wspomnienie” z repertuaru Czesława Niemena, poloneza Ogińskiego „Pożegnanie ojczyzny”, Mazurka F-dur Fryderyka Chopina oraz poloneza z filmu „Pan Tadeusz” w aranżacji Macieja Domagały. Polskę wpisaną uczuciem w muzyczne kompozycje poznawał gość wieczoru Ibrahim Darwish – dyrektor Muzeum Narodowego w Aleksandrii.
Wokalną gwiazdą spotkania był baryton Emil Ławecki, który zaprosił wszystkich w sentymentalną i pełna uczuć podróż w czasie. Zaśpiewał z pasją prawdziwe hity: „Chryzantemy złociste”, „Dopóki jesteś”, „Jej portret”, „Pamiętasz była jesień”, „Nie kochać w taką noc” i „Tango milonga”. Emocje były tak wielkie, iż nie trzeba było nikogo namawiać do wspólnego śpiewu. Kapitańskie tango wspólnie z Zofią Noiszewską, a także z Elżbietą Sieradzińską śpiewała wkrótce już cała sala. Prawdziwą burzą oklasków przyjęto polkę Flirciarkę, energicznie wytańczoną przez Zofię Noiszewską oraz burmistrza Zbigniewa Grzesiaka. Przepiękne utwory, jak: „Kwiat jednej nocy” z repertuaru Alibabek, „Annę” Tadeusza Nalepy, „Uciekaj moje serce” z serialu Jan Serce, walc Barbary z filmu „Noce i dnie”, „Jej portret” i „Wielka miłość” rozlały się prawdziwą paletą szczęścia.
Przypomniani podczas koncertu artyści: Czesław Niemen, Fryderyk Chopin, Wojciech Kilar, Zbigniew Maciejewski, Wojciech Osmański, Tadeusz Nalepa, Andrzej Zieliński, Seweryn Krajewski, Włodzimierz Nahorny, Adam Skorupka, Jerzy Petersburski, Zygmunt Wiehler, Waldemar Kozanecki niewątpliwie swą twórczością wpisali się w historię ojczyzny. Radości było wiele, a za sprawą rozpalonych przez organizatorów koncertu zmysłów zapachniało nawet polskimi kwiatami.

Numer: 2010 48   Autor: Teresa Romaszuk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *