Jesienni judocy

Listopad niezwykle sprzyja organizatorom turniejów judo dla dzieci i młodzieży. W tym miesiącu odbyły się aż cztery imprezy sportowe poświecone tej sztuce walki. W nich wszystkich wzięli udział zawodnicy mińskiego klubu judo

Walki w liściach

Jesienni judocy / Walki w liściach

Pierwsza impreza sportowa miała miejsce 6 i 7 listopada w Warszawie. Był to już VI Białołęcki Turniej Judo dla Dzieci im. Grzegorza Malika. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się Katarzyna Przyczyna, która zajęła II miejsce w kategorii wagowej 36 kg. Brąz udało się wywalczyć Wojciechowi Gujskiemu w wadze 50 kg. Inni reprezentanci zajęli następujące miejsca – Aleksandra Polkowska, która mierzyła się w wadze 24 kg zajęła IV miejsce. Wśród chłopaków na piątych miejscach znaleźli się Mateusz Polkowski i Franek Zieliński. Ten pierwszy z nich swoje miejsce zajął w wadze 27 kg, a drugi w wadze 30 kg. Trenerem mińskich uczestników był Zdzisław Wiącek.
Następnie mińscy zawodnicy udali się do Rembertowa, gdzie 11 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci. Zawodnikom z naszego klubu udało się zdobyć trzy medale. Srebrny medal w kategorii wagowej 30 kg wywalczył Edward Cieślik. Drugie srebro zdobył Patryk Waszczuk, który walczył w grupie wagowej 42 kg. Brąz wywalczyła sobie Katarzyna Przyczyna, która mierzyła się w kategorii 36 kg.
Na następną imprezę nasi zawodnicy udali się aż na Śląsk, gdzie 13 i 14 listopada w Bytomiu miał miejsce otwarty Puchar Polski juniorów młodszych i juniorów młodszych w judo – LIBERTY CUP - BYTOM 2010. Z UKS Judo KONTRA wspaniały sukces odniosła Klaudia Rawska, która zwyciężyła w wadze 63 kg. Zwyciężczyni jest uczennicą Gimnazjum w Jakubowie. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kokoszka w wadze 44 kg, która jest uczennicą Gimnazjum w Skórcu. Dziewiąta lokata przypadła Paulinie Przyczynie. Walczyła ona w kategorii wagowej 48 kg i reprezentowała Gimnazjum Nr 3 w Mińsku. Przedstawicielem płci męskiej był uczeń z tej samej szkoły – Robert Rybczyński. Zajął on VII miejsce w kategorii wagowej 73 kg. Trenerami zawodników są Zdzisław Wiącek i Sebastian Wiącek.
Ostatnia impreza sportowa poświecona tej sztuce walki odbyła 20 listopada w Kórniku k/Poznania. Był to Puchar Polski Młodziczek i Młodzików, w którym Paulina Przyczyna z UKS Judo KONTRA zajęła V miejsce w wadze 52 kg.
Miński klub sportowy UKS Judo KONTRA zaprasza wszystkich chętnych na otwarte mistrzostwa Powiatu Mińskiego w judo dla dzieci i młodzieży. Impreza ta będzie miała miejsce 5 grudnia na sali gimnastycznej Gimnazjum Miejskiego Nr 3 w Mińsku. Rozpoczęcie walk nastąpi o godzinie 11.30, a organizatorem tych zawodów jest miński klub, we współpracy z Powiatem Mińskim i Gimnazjum Miejskim Nr 3. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Numer: 2010 48   Autor: (cs)