Mińsk Mazowiecki wojewódzki

Wierzby są nieodzownym symbolem polskiej poezji, bo to one swoim szumem napełniały poetów natchnieniem. Co szeptały im to ucha? O tym opowiadali uczestnicy konkursu literackiego i plastycznego „O czym szumią mazowieckie wierzby? Moja Okolica – Moja Ojczyzna”, który odbył się 28 października na terenie SOSzW

Zaszumiało poezją

Mińsk Mazowiecki wojewódzki / Zaszumiało poezją

Integracyjny konkurs był zadaniem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, ale jego organizację wzięło na siebie mińskie stowarzyszenie Koniczynka. Finansowe wsparcie otrzymali od Samorządu Województwa Mazowieckiego, dzięki czemu każdy uczestnik mógł liczyć na upominek. I tak do miasta nad Srebrną zawitali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, a także klas integracyjnych i placówek kształcenia specjalnego z całego województwa mazowieckiego.
Zarówno konkurs plastyczny jak i recytatorski miały rozwijać zainteresowania dzieci, ale przede wszystkim budzić w nich miłość do twórczości lokalnych poetów. Prace artystyczne oceniały: Lidia Nowak-Chomicz, Ewa Gierat oraz Justyna Kmiecik. Natomiast uczestnicy części recytatorskiej oceniani byli przez aktorkę Ewę Kuryło, aktora Piotra Pręgowskiego, a także Stanisławę Gujską oraz Grażynę Jałochę.
Wśród najmłodszych jury recytatorskie najbardziej zachwyciła Monika Pawlikowska z SP w Kałuszynie. Tuż za nią znalazła się Weronika Czyż z SP w Jakubwie, a trzecie miejsce wyrecytowała sobie Luzia Zwierz z SP w Dłużewie. W kategorii gimnazjów jury pierwsze miejsce przyznało Michałowi Adamcowi z Gimnazjum Salezjańskiego, zaś na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Parol z Gimnazjum w Jakubowie. Trzecie miejsce przypadło Karolinie Grzywanowskiej z GM-2. Z dorosłych uczniów placówek kształcenia specjalnego najbardziej wyróżnił się Jarosław Trąbiński z PŚDS w Mińsku i to jemu jury przyznało pierwsze miejsce. Zaraz za nim znalazła się jego szkolna koleżanka Justyna Kolos przed Danutą Osińską z SOSzW.
Dużo więcej nagród posypało się w konkursie plastycznym. Tu w kategorii klas I-III podstawówek pierwsze miejsce wymalowała sobie Paulina Boruc z mińskiego SOSzW. Zaraz za jej obrazem znalazła się praca Aleksandry Polkowskiej z SP w Mistowie przed malunkiem Klaudii Uchmańskiej z SP w Mrozach. Jury przyznało również trzy wyróżnienia: Malwinie Kulik, Elizie Brzozowskiej oraz Marii Kący. Wiele zachwytu wzbudziły prace starszaków, więc nie przyznano trzeciego miejsca, a aż trzy drugie. Zajęli je: Luiza Zwierz z NSP w Dłużewie, Krzysztof Grajda z SP-6 oraz Kinga Bartnicka z SP-2. Pokonała ich Patrycja Rosłoń z SP-2 i to jej praca została oceniona najwyżej. Tutaj również nie zabrakło wyróżnień, które otrzymali: Wieńczysław Gieorgiev, Dawid Radzikowski, Kinga Trojanek oraz Wiktoria Wiśniewska. Wśród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce powędrowało do Karoliny Rybińskiej z ZS w Mrozach. Jej praca pokonała rysunki Natalii Komorzyckiej z ZS w Zamieniu, która otrzymała srebro oraz Moniki Czyżewskiej z mińskiego SOSzW. W ich kategorii jury wyróżniło: Krzysztofa Cacko, Annę Ostrowską oraz Marcina Badurę. Wśród najstarszych posiadaczką największego talentu ogłoszono Agnieszkę Duszczyk z PŚDS w Mińsku. Drugie miejsce zajęła praca Magdaleny Chrościckiej z ZSS w Ignacowie, zaś trzecie powędrowało do Dawida Rozbickiego z SOSzW w Węgrowie.
Sukcesy uczestników związane są z ogromną pracą ich opiekunów, dlatego organizatorzy także ich postanowili wyróżnić. Nie zapomnieli również o pozostałych uczestnikach i każdemu wręczyli pamiątkowy dyplom zaprojektowany przez uczniów mińskiego Ekonoma.

Numer: 2010 47   Autor: Justyna Kowalczyk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *