Mińsk Mazowiecki przełajowy

Biegi przełajowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Jest to niewątpliwie zasługa nauczycieli wychowania fizycznego oraz samych uczniów. W tym roku padł rekord frekwencji, jak poinformował sędzia główny zawodów Jacek Rudzki 7 listopada mimo jesiennej pogody i zimna na stadion przy ulicy Sportowej przybyło 980 zawodniczek i zawodników ze wszystkich typów szkół z terenu powiatu mińskiego, aby zdobywać medale i punkty dla swoich szkół

Przełaje dla każdego

Mińsk Mazowiecki przełajowy / Przełaje dla każdego

Mistrzostwa przeprowadzono na stadionie MOSiR i terenach leśnych przy ulicy Sportowej, na dystansach 800 m, 1000 m, 1500 m, 2000 m oraz 3000 m. Zawody były eliminacjami do szczebla rejonowego i wojewódzkiego XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Mistrzynią powiatu została Izabela Wiercioch z Cyganki. Srebrny medal przypadł Kamili Jaroszewskiej, reprezentantce Okuniewa, a brąz Justynie Maliszewskiej z SP-1. Wśród chłopców złoto wywalczył Prometeusz Polkowski uczeń SP-2, srebro przypadło Jakubowi Zatorskiemu reprezentującemu barwy Dobrego, a na najniższy stopniu podium uplasował się Grzegorz Felczyk uczeń ze Starej Niedziałki. Wszyscy medaliści byli reprezentantami szkół podstawowych. Na poziomie szkół gimnazjalnych  mistrzynią została Zuzanna Pyszel, a drugie miejsce przypadło Michalinie Mirosz. Obydwie dziewczyny były reprezentantki Macierzanki. Brąz wywalczyła Diana Biesiada, uczennica szkoły ze Stanisławowa. Wśród chłopców najlepsi okazali się Krystian Banasiak i Robert Owczarczyk – obaj z Jeruzala i Patryk Michalak ze Stanisławowa. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych medale wybiegali sobie Ola Czerniawska, reprezentantka Ekonoma, Marta Zwierz i Przemysław Milerski obydwoje z ZS-1 oraz Paweł Tomkiewicz z Chemika.
Kilka dni później PSZS przeprowadził sztafetowe biegi przełajowe rozgrywane na tych samych trasach i na dystansach 800 m, 1000 m i 1200 m. Tytuły mistrzowskie wywalczyły sobie dziewczęta ze szkoły podstawowej w  Stanisławowie, drugie przypadło SP-1, a brąz –  SP-6. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła szkoła z Dębego Wielkiego Wielkiego, drugie SP-2, a trzecie Dobre. W kategorii dziewcząt z gimnazjów złoto przypadło uczennicom z Dębego Wielkiego Wielkiego, srebro szkole ze Stanisławowa, a brąz Macierzance. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopcy najlepsi okazali się uczniowie ze Stanisławowa. Na drugim stopniu podium uplasowało się GM-3, a na najniższym znaleźli się uczniowie z Jakubowa.
Szkoły ponadgimnazjalne wystawiły w tym roku 8 sztafet. Dziewczęta i chłopcy z ZS-1 wywalczyli złote krążki, brązowe medale pojechały do LO w Sulejówku, srebra stały się własnością Mrozianek i chłopców z Pięknej. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego: Krzysztof Bartnicki wiceprezes PSZS, Jacek Rudzki wiceprezes ds. gimnazjów, Grzegorz Cyran wiceprezes ds. szkół podstawowych, Urszula Rudzka i Bernard Orłowski nauczyciele GM-3. Dużą pomocą wykazała się Karolina Stokowska – pracownik MOSiR, która fotograficznie udokumentowała zawody.

Numer: 2010 47   Autor: Marek Suwała