Do pozytywów minionej kolejki trzeba zaliczyć wysokie zwycięstwo Victorii Kałuszyn. Cieszy również progres w szeregach Mazovii’93

Kałuszyn gromi

Ligi piłkarskie / Kałuszyn gromi

Victoria Kosbud Kałuszyn gładko poradziła sobie z Hutnikiem Huta Czechy, pokonując rywali 8:1. Jeszcze przy stanie 0:0 Michał Osiej nie wykorzystał rzutu karnego, jednak potem zrehabilitował się z nawiązką, zdobywając cztery bramki. Ponadto dwa trafienia zaliczył Jakub Lewandowski i po jednym Michał Moczybroda oraz Kamil Pietrasik. Po tym spotkaniu kałuszynianie awansowali o jedną pozycję wzwyż i tracą tylko dwa punkty do trzecich w tabeli Czarnych z Węgrowa.
Dobra gra piłkarzy mińskiej Mazovii niestety nie starczyła, aby zgarnąć trzy punkty w Łochowie. Mińszczanie do przerwy prowadzili 2:1 po bramkach Ryszarda Piwka i Michała Maciejewskiego, na co gospodarze odpowiedzieli tylko jedną. Po przerwie to łochowianie dołożyli dwa gole i prowadzili, a punkt dla Mazovii w ostatniej minucie uratował Jakub Krzyżanowski.
Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Tęczę Stanisławów 2:1, wskutek czego zespoły zamieniły się miejscami w tabeli. Dla stanisławowian był to szósty mecz bez zwycięstwa.
Po trzy punkty trafiły na konto naszych zespołów z siedleckiej A-klasy. Jutrzenka Cegłów wygrała z Rywalem Ruchna 4:0, natomiast Płomień Dębe Wielkie pokonał Błękitnych Stoczek 3:2 za sprawą dwóch trafień Mariusza Wójcika i jednego autorstwa Piotra Kiszczaka.
Młoda Mazovia odniosła kolejne zwycięstwo, tym razem z Imielnicą Płock. Po pierwszej połowie mińszczanie prowadzili po dwóch bramkach Jakuba Gańko, a nielicznie atakujący rywale nie byli w stanie poważnie zagrozić gospodarzom. W 80. minucie fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Piotr Ciszkowski, za co fani z młyna nagrodzili go przyśpiewką, a po zakończeniu spotkania zawodnicy podziękowali kibicom za doping.

Numer: 2010 45   Autor: (ip)