Tęcza Stanisławów po dość dobrym występie nieznacznie przegrała z Victorią Kałuszyn. Przełamała się wreszcie Mazovia’93, wygrywając minimalnie w Mszczonowie

Derby dla Victy

Ligi piłkarskie / Derby dla Victy

Victoria Kałuszyn pokonała 3:2 Tęczę Stanisławów i wciąż zajmuje szóstą pozycję w tabeli ligi okręgowej. Strzelanie goli dla Victorii rozpoczął w 12. minucie Jakub Lewandowski, niedługo potem Tęcza wyrównała za sprawą trafienia Rafała Słowika. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy na 2:1 dla kałuszynian podwyższył Michał Bondara. Po zmianie stron w 59. minucie do remisu doprowadził Maciej Sadocha. Wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca spotkania, jednak tuż przed końcem zwycięską dla gości bramkę zdobył Michał Bondara, który dzięki dwóm trafieniom w tym spotkaniu po dwunastu kolejkach jest wiceliderem strzelców ligi okręgowej.
Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 4:3 z Sępem Żelechów. W pierwszej połowie gola zdobył Michał Maciejewski i do przerwy było 1:1. Po zmianie stron strzałem z główki na 2:1 podwyższył Jakub Popławski. Kolejną bramkę dla Mazovii zdobył Jarosław Krajewski. Przyjezdni strzelili kontaktowego gola, ale Mazovia znów odskoczyła na dwie bramki dzięki trafieniu Jakuba Krzyżanowskiego. Żelechowianie dołożyli kolejną bramkę i takim wynikiem zakończył się ten mecz.
Miniona kolejka siedleckiej A-klasy stanęła pod znakiem wyjazdowych porażek naszych drużyn. Płomień Dębe Wielkie uległ 1:6 Grodziskowi Krzymosze. Jedynego gola dla „Płomiennych” zdobył Piotr Kiszczak. Podobnie wysoko, bo aż 1:5 przegrała z Orłem Unin Jutrzenka Cegłów. Olimpia Latowicz wycofała się z rozgrywek po dziewiątej kolejce, co było chyba nieuniknione. Wyniki zespołu zostały anulowane.
Mazovia’93 odniosła cenne zwycięstwo z Mszczonowianką Mszczonów. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył z rzutu karnego Łukasz Sęk, po faulu na Arkadiuszu Mrozie. Padłoby więcej bramek dla mińszczan, ale byli nieskuteczni. Mieli również pecha, gdyż przeciwników dwa razy ratowała poprzeczka. Przez ostatnie 20. minut gospodarze zaczęli atakować i na szczęście nie udało im się wyrównać. MOSiR’95 tradycyjnie pokonał Pegaza Drobin 2:1. Autorem obu goli został Mateusz Gromysz, jednocześnie najlepszy strzelec drużyny.

Nie siedź w domu...
Grają 30 – 31 października:
IV liga: Victoria Sulejówek – Nadnarwianka Pułtusk 30 października 18:00
Okręgówka: ŁKS Łochów – Mazovia Mińsk Mazowiecki 31 października 14:00, Victoria Kałuszyn – Hutnik Huta Czechy 31 października 12:00, Tygrys Huta Mińska – Tęcza Stanisławów 30 października 14:30
A-klasa: Płomień Dębe Wielkie – Błękitni Stoczek 31 października 14:00, Jutrzenka Cegłów – Rywal Ruchna 31 października 14:00, Watra Mrozy – Grom Lipowo, Wisła Dziecinów – Fenix Siennica, Start II Otwock – Sokół Celestynów
B-klasa: Victoria II Kałuszyn – Nojszewianka Nojszew 31 października 14:30

Numer: 2010 44   Autor: (ip)