Jedynie seniorzy Mazovii i ku pewnemu zaskoczeniu Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego odnieśli zwycięstwa w miniony weekend

Przełamali bessę

Ligi piłkarskie / Przełamali bessę

Hucki Tygrys efektownie wygrał z Wektrą Dziewule 6:1, dzięki czemu przybliżył się do środka tabeli ligi okręgowej. Tęcza Stanisławów nadal bez punktów, tym razem lepszy okazał się ŁKS Łochów.
Piłkarze Mazovii wreszcie się przełamali i pokonali na wyjeździe Wilgę Miastków 2:1. Gole zdobyli Sebastian Kozyra i Michał Maciejewski. Poważnym osłabieniem w obronie w kolejnym meczu może być absencja Adama Biernackiego, który za dwie żółte kartki, a w rezultacie czerwień, musiał opuścić boisko przed czasem. Należy natomiast pochwalić debiutującego w drużynie bramkarza Marcina Lechniaka z Mazovii’93, który zagrał całe spotkanie i prezentował się bardzo dobrze. Jego koledzy zaś w II Mazowieckiej Lidze Juniorów przechodzą mały kryzys. Mecz z Tęczą Płońsk miał być tym, w którym nastąpi przełamanie i powrót do postawy drużyny z początku rundy, czyli odnoszącej zwycięstwa. Przyjezdni już około 30. minuty objęli prowadzenie, a mińszczanom pomimo wielu ataków nie udało się strzelić ani jednej bramki. Podopieczni Arkadiusza Sołowieja muszą się jak najszybciej przełamać, by pierwsze miejsce zbytnio się nie oddaliło.
Zaskakujące, że zarówno Victoria Kałuszyn z okręgówki, jak i druga drużyna występująca w B-klasie zanotowały zaledwie remisy. Niecodziennie również zdarza się, że gospodarze nie stawiają się na własny mecz, a tak postąpili zawodnicy Olimpii Latowicz, którzy mieli zagrać z Orłem Unin.
Niezbyt udanie debiutują w 3. lidze kobiet Orliki Jeruzal. Do przerwy na stadionie w Mrozach prowadziły z rywalkami z Ciechanowa 2:0. Tuż po przerwie przyjezdne odrobiły straty i ostatecznie pokonały Orliki 6:2.

Nie siedź w domu...
Grają 23 – 24 października:
IV liga: Korona Ostrołęka – Victoria Sulejówek 23 października 14:00
Okręgówka: Korona Olszyc – Tygrys Huta Mińska 24 października 14:00, Tęcza Stanisławów – Victoria Kałuszyn 23 października 14:30, Mazovia Mińsk Mazowiecki – Sęp Żelechów 23 października 15:00
A-klasa: Orzeł Unin – Jutrzenka Cegłów 23 października 14:00, Rywal Ruchna – Olimpia Latowicz 24 października 14:00, Grodzisk Krzymosze – Płomień Dębe Wielkie 24 października 14:30, Sokół Celestynów – Wisła Dziecinów, Fenix Siennica – Burza Pilawa, KS Falenica (Warszawa) – Watra Mrozy
B-klasa: Świt Barcząca – Victoria II Kałuszyn

Numer: 2010 43   Autor: (ip)