Emocjonujące spotkanie Mazovii’93 oraz seniorów mińskiego klubu zakończyły się porażkami. Jedynie juniorzy z rocznika ’95 odnieśli efektowne zwycięstwo

Mińska bessa

Ligi piłkarskie / Mińska bessa

Mińszczanie mają na koncie już trzeci z kolei mecz ligowy bez zwycięstwa. Tym razem ulegli 0:2 drużynie z Sobolewa. Wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, gdyż taki wynik utrzymywał się przez ponad 80 minut. Tuż przed końcem spotkania zawodnik gości Piotr Piorun zdobył pierwszą bramkę, a niespełna minutę później ten sam zawodnik przeprowadził fenomenalny rajd przez połowę boiska i strzelił kolejnego gola.
Również Tygrys Huta Mińska przegrał takim samym rezultatem z Czarnymi Węgrów, a Tęcza Stanisławów zremisowała 1:1 z Sępem Żelechów i tylko Victoria Kałuszyn zdobyła trzy oczka, gromiąc beniaminka z Dziewul 6:1. Bohaterem meczu został Michał Bondara, zdobywca aż pięciu goli.
W siedleckiej A-klasie Płomień Dębe Wielkie po bramkach Michała Kukawskiego, Mariusza Wójcika, Piotra Rogali i Michała Dróżdża pokonał Rywala Ruchna 4:2. Natomiast cegłowianie przegrali z liderem z Siedlec, a Olimpia Latowicz znów musiała uznać wyższość rywala, tym razem w Jabłonnej Lackiej.
W lokalnych derbach Fenix Siennica okazał się lepszy od mroziańskiej Watry. Sienniczanie potrzebowali tego zwycięstwa, które powinno pomóc im wydostać się ze strefy spadkowej.
Po dramatycznym meczu Mazovia’93 musiała pogodzić się ze stratą punktów na rzecz drużyny GLKS Nadarzyn. Już na początku bramkę zdobył Karol Korczyński. Prostopadłe podanie wydawało się łatwe do złapania dla bramkarza, ale jeden z obrońców utrudnił interwencję golkiperowi, a pomocnik mińszczan z zimną krwią wykorzystał błąd rywali. Jednak później gospodarze wyrównali i idąc za ciosem, wyszli na prowadzenie. Mazovia nie odpuściła i zdołała strzelić kontaktowego gola, a Jakuba Gańko świetnym podaniem obsłużył Piotr Ciszkowski. Niestety, Nadarzyn wykorzystał rzut karny i ponownie prowadził. Mińszczanie jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Po strzale Karola Korczyńskiego obrońca rywali, chcąc przeciąć strzał i wybić na róg, niefortunnie skierował piłkę do siatki. Trzy minuty przed końcem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, a mińszczanie nie zdążyli już wyrównać.
MOSiR’95 pewnie pokonał 6:0 mocnego Radomiaka Radom. Trzy bramki strzelił Adrian Kozyra, dwie Mateusz Gromysz a jedną Patryk Roliński.

Nie siedź w domu...
Grają 16 – 17 października
IV liga: Victoria Sulejówek – Kasztelan Sierpc 16 października 15:00
Okręgówka: Wilga Miastków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 17 października 13:00, ŁKS Łochów – Tęcza Stanisławów 17 października 14:00, Victoria Kałuszyn – Korona Olszyc 17 października 12:00, Tygrys Huta Mińska – Wektra Dziewule 16 października 15:00
A-klasa: Płomień Dębe Wielkie – Tajfun Jartypory 17 października 15:00, Olimpia Latowicz – Orzeł Unin, Jutrzenka Cegłów – Jabłonianka Jabłonna Lacka 17 października 15:00, Watra Mrozy – Advit Wiązowna, Wisła Maciejowice – Fenix Siennica, Burza Pilawa – Sokół Celestynów
B-klasa: Świt Barcząca – Nojszewianka Nojszew, Victoria II Kałuszyn – Wicher Sadowne 17 października 14:30

Numer: 2010 42   Autor: (ip)