W miniony weekend nasze drużyny zwyciężały 8 razy, 5 razy ponosiły klęskę i raz remisowały. Największą porażkę zanotował Energetyk Warszawa, który w starciu z Sagitą Warszawa przegrał 2:9, a z naszych drużyn cegłowska Jutrzenka Junior (0:3 z KS Wygoda). Najwięcej bramek (4) zdobyła Victoria II Sulejówek w meczu z Borem Regut (2). Wygrane zanotowały też m.in. Pogoń Siedlce i jej młodsza siostra Pogoń II, Jutrzenka Cegłów i Watra Mrozy, zremisowała Pogoń Zamienie (1:1 z MLKS II Wesoła), a z punktami pożegnały się m.in. stanisławowska Tęcza oraz Mazovia - mistrzyni straciła 1 bramkę na rzecz Startu Otwock i spadła z 13. na 14. miejsce w tabeli

Mieszanka

Poległa ze Startem
Mecz ze Startem Otwock ożywił nadzieje dwóch setek kibiców Mazovii na trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, mińscy piłkarze, mimo wielu strzeleckich okazji, zeszli z boiska pokonani 0:1. Do przerwy mecz był nieładny - mińszczanie stosowali pressing i żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi. Po przerwie zmęczeni statyczną grą zawodnicy zmienili styl i ruszyły ataki i kontry. Otwarta wymiana ciosów nie przyniosła zmiany wyniku, a mińszczanie nie wykorzystali kilku bramkowych sytuacji. Po raz pierwszy w tym sezonie nikt na stadionie Mazovii nie narzekał na arbitrów, wręcz przeciwnie - o ich pracy kibice wyrażali się bardzo pochlebnie.
Skład Mazovii: Pałdyna - A. Grabek, Celej, M. Chłopik - Kozyra, Krzyżanowski, S. Rzyrzkiewicz, Jurek, Aniszewski (Rostek) - Jackiewicz, Gałązka. Żółte kartki: Aniszewski, S.Rzyrzkiewicz. Z kolei niedzielne mecze juniorów Mazovii-MOSiR zakończyły się zwycięstwami. Starsi wygrali z Tęczą Płońsk 4:1, a młodsi zwyciężyli Orła Unin 5:0. Jak widać występ piłkarskiej młodzieży w międzynarodowym turnieju w Krnov nie tylko jej nie zmęczył, ale zdopingował do efektywnej gry. (jot)

Victoria na tarczy
Na tarczy powrócili piłkarze Victorii Kałuszyn z meczu z Pogonią II Siedlce. Drużyna gospodarzy od początku meczu narzuciła swój styl gry. Jednak swoją przewagę w pierwszej połowie zdołała udokumentować tylko jedną bramką. Pierwsze minuty drugiej połowy to znowu ataki Pogoni, uwieńczone drugą bramką. Po bramce gra trochę się wyrównała, piłkarze Victorii zaczynają sporadycznie kontratakować. W ’69 bramkę kontaktową zdobywa Tomasz Zieliński. Podbudowani zdobytą bramką piłkarze z Kałuszyna ruszają do ataku. Przez kilkanaście minut to oni są lepsi na boisku. Pogoń spokojnie przetrzymała zryw gości, a swoją wyższość potwierdziła strzelając „do szatni” trzecią bramkę. Pogoń II Siedlce - Victoria Kałuszyn 3:1. (zgm)

Niezadowoleni z remisu
Pogoń Zamienie podejmowała u siebie drużynę MLKS II Wesoła. Plan gry gości był prosty - skomasowana obrona, a gdy nadarzy się okazja - kontratak. Z tak grającym przeciwnikiem gra się trudno, a jeszcze trudniej strzela mu się bramki. Pomimo przewagi w polu i kilku sytuacji do zdobycia gola, pierwsza połowa zakończyła się tylko jednobramkowym prowadzeniem Pogoni, bramkę w '25 strzelił Michał Kaszuba. Obraz gry w drugiej połowie niewiele się zmienił, gospodarze nie mogli znaleźć skutecznej recepty na rozmontowanie obrony drużyny z Wesołej, za to drużyna gości kontratakowała śmielej. Po jednym z kontrataków, za zagranie ręką zawodnika Pogoni na własnym polu karnym, sędzia podyktował rzut karny, zamieniony przez piłkarza z Wesołej na bramkę. MLKS wykonał założony plan, zaś u piłkarzy Pogoni pozostał niedosyt z powodu niewykorzystania atutu własnego boiska. Pogoń Zamienie - MLKS II Wesoła 1:1. (zgm)

Górą u siebie
Siedlecka Pogoń odniosła swoje pierwsze zwycięstwo na własnej murawie. I to nie byle jakie, bo z liderem tabeli, Narew Ostrołęka, którą pokonała 1:0. Podczas spotkania kibice mogli obserwować wiele akcji obu drużyn, choć bardziej zacięcie walczyła o zwycięstwo Pogoń, co pokazał mocnym strzałem zawodnik tej drużyny, Jacek Kiełb. On również otrzymał nagrodę najlepszego gracza meczu. Siedlczanie mieli szansę na kolejnego gola, ale niestety, nie zdołali jej wykorzystać. Podobnie jak Narwiacy, którzy mimo silnego dopingu kibiców „jeszcze chwilę lub chwileczkę, Narew strzeli swą brameczkę” nie zdobyli nawet wyrównującego gola. Ostateczny wynik meczu: Pogoń Siedlce - Narew Ostrołęka 1:0. (syl)

OZPN karze
Wydział Dyscypliny OZPN w Siedlcach rozpatrzył sprawę zajść, jakie miały miejsce podczas meczu Victorii Kałuszyn z Miedzanką Miedzna (patrz 36 nr „Cs”). Po wysłuchaniu przedstawicieli obu klubów oraz odczytaniu protokołu sędziowskiego, podjęto decyzję o ukaraniu Victorii Kałuszyn kwotą 800 zł za wtargnięcie kibiców na boisko. Prezes Victorii, Dariusz Przybyłko zapowiedział odwołanie od tej decyzji, uważając ją za zbyt dotkliwą ma nadzieję, że kara pieniężna będzie zmniejszona. Ponadto piłkarz Miedzanki, Ernest Wasążnik za uderzenie zawodnika Victorii został odsunięty od gry w pięciu kolejnych meczach swojej drużyny. Zatwierdzono wynik, jaki był w chwili przerwania meczu, czyli 3:1 dla Victorii. W związku z tym że sędzia boczny, w którego obronie stanęli kibice, stwierdził że nie został uderzony. Dwaj piłkarze Miedzanki, inicjatorzy zamieszek nie zostali ukarani. (zgm)

Numer: 2005 39