Po 12 Mistrzostwach Europy

W mistrzostwach, które odbywały się w pierwszym tygodniu sierpnia  w auli ZS nr 1 brało udział 350 uczestników, a wśród nich 11 z Mińska. W turnieju głównym w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Rosja, która zdobyła 644 punkty (3 medale złote, 3 srebrne i 3 brązowe) przed Holandią (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe) i Białorusią (1  złoty, 1 srebrny i 1 brązowy). Polska zdobywając 1 medal brązowy (Arleta Flisikowska z LKS Zuch Rychlik) i 149 punktów zajęła 5 miejsce

Sumy warcabowe

Z reprezentantów Mazovii najlepiej wypadła Natalia Sadowska zajmując w kategorii G19 (juniorek – zawodniczek do 19 lat) 4 miejsce. Inni kadrowicze z Mińska zajęli w swoich kategoriach miejsca: Magdalena Gańko 23 miejsce w G10, Filip Zieliński – 28 w B10, Marta Stangret – 14 w G13, Bartłomiej Królak – 11 i Robert Kaczmarski – 25 w B13,  Kamila Biernat – 23 w G16, Damian Derlatka – 21 i Mateusz Nowakowski - 27 w B16, Ewa Kosobudzka – 11 w G19 oraz Łukasz Wocial  z Diagramu – 27 lokatę w B19.
W ostatnim dniu mistrzostw rozegrano Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych błyskawicznych (blitza), gdzie podobnie jak w turnieju głównym zwyciężyła Rosja przed Holandią i Białorusią, a Polska zajęła 5 miejsce zdobywając 1 srebrny medal Oskara Budisa z Wrocławia.  Z Mazovii najlepiej wypadła Natalia Sadowska zajmując 5 miejsce, więc niestety nie obroniła tytułu mistrzyni Europy z ub. roku.
Prezes Tadeusz Kosobudzki w imieniu Europejskiej Konfederacji Warcabowej i Polskiego Związku Warcabowego dziękuje wszystkim za pomoc podczas 12 Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych. Organizację mistrzostw w sposób szczególny wspierało Ministerstwo Sportu i Turystyki, starostwo mińskie, miasto Mińsk Mazowiecki oraz MOSiR. Dziękuje także dyrektorkom Małgorzacie Beczek i Zofii Wieczorek, kierownictwu hotelu OCSM oraz obsłudze hotelu Ekwos w Grębiszewie.

Numer: 2010 34   Autor: (jzp)