Sierpniowy MOSiR

Zgodnie z obietnicą miński MOSiR zamienił sierpień na miesiąc rekreacji boiskowej czyli święto piłki nożnej, siatkówki plażowej i  biegania

W kolcach na plaży

Sierpniowy MOSiR / W kolcach na plaży

Do trzeciego letniego turnieju piłkarskich Czwartków z MOSiR-em przystąpiło 9 zespołów. W finale spotkały się „Husaria Dębe Wielkie” i „FC Piłka” jako zwycięzcy obu grup. Po zaciętym pojedynku drużyna z Dębego Wielkiego musiała uznać wyższość mińszczan, którzy wystąpili w składzie: Kamil Kuczerenko, Karol Krzyżanowski, Patryk Urbaniak, Maciej Gadomski, Sebastian Bodecki, Mateusz Gromysz. Drugie miejsce zajęli: Kamil Konowrocki, Karol Wojdyga, Piotr Barszczewski, Kamil Nowicki, Damian Parol, Grzegorz Zagórski. W meczu o trzecie miejsce „Podaj Mydło” pokonali 3 do 2 przyjezdnych ze Stanisławowa zawodników „Co to Piłka”. Królem strzelców został Mateusz Gromysz, który prowadzi w tej klasyfikacji z dorobkiem 48 bramek wyprzedzając Adriana Kozyrę i Kamila Konowrockiego (obaj po 18 goli).
W klasyfikacji letniego Grand Prix z kompletem 30 punktów prowadzi „FC Piłka” przed „Husarią” (25 pkt.) i „Podaj mydło” (21 pkt.). Dalsze pozycje zajmują „Kosiarze”, „FC Full”, „Protim”, „Co to Piłka”. Na kolejne grand prix poczekamy do czwartku 12 sierpnia na stadionie przy ulicy Sportowej.
Niedziela w MOSiR upłynęła pod znakiem siatkówki plażowej i wprowadzonego w tym roku letniego biegania. Tym razem biegi odbyły się na dystansach 200, 600, 800 i 2000 m, a na starcie stanęło 14 osób. W pierwszej kategorii pobiegła najmłodsza uczestniczka biegu – 2-letnia Madzia Michalak, 600m to zwycięstwo Aleksandra Żywickiego z czasem 2:07, a na 800 m Karina Wąsowska miała 3:22 min. W kategorii open pewnie zwyciężył najlepszy obecnie mińszczanin Maciej Badurek, który z czasem 6:43 pewnie pokonał Marcina Witowskiego (7:05). Trzeci w tej kategorii przybiegł Krzysztof Michalak, który tego dna na stadion przyszedł z całą swoją biegającą rodziną. W biegu na 2 km wzięli także udział: Mariusz Piórkowski, Mirosław Sujak, Olga Pechcin, Andrzej Madziar oraz Elżbieta Wójcicka. Kolejne biegi już w sobotę 14 sierpnia 2010 na dystansach 300, 800, 1000 i 4000 m.
Równolegle do biegów rozgrywał się na stadionie drugi turniej letniego grand prix w siatkówce plażowej. Trwał on tym razem aż 9 godzin, bo na starcie stanęło 14 dwuosobowych zespołów, w tym 4 damskie. W meczu o pierwsze miejsce walka toczyła się punkt za punkt aż do trzeciego seta, w którym Paulina Durek i Karolina Gołębiowska prowadziły już 9-3, by ostatecznie uznać wyższość koleżanek z zespołu „1” - Moniki Kowalczyk i Iwony Piotrowskiej - przegrywając 11-13. Trzecie miejsce zajęły Natalia Kacprowicz i Olga Wróblewska, a czwarte „Mini Starczoki” z Anną Radziuk i Ewą Kolmagą.
Wśród panów po rozgrywkach grupowych do dalszych gier awansowali „Siedlce Team” i „Daj Spokój” oraz „Starczoki” i „Mixers” tworząc dwie pary półfinałowe. A w finale zagrali „Starczoki” czyli Bartosz Sujak i Kamil Filipek pokonując drużynę z Siedlec 2-0 (15-10, 15-9). W meczu o trzecie miejsce „Daj spokój” dopiero w trzecim secie pokonali 10-8 „Mixers”. Kolejne miejsca zajęły zespoły Era Siedlce, Stokrotki, VM Team, Jaś Mać, TSG Mrozy i Ból Głowy. W klasyfikacji po dwóch turniejach prowadzą Starczoki (15 pkt.) przed Mixersami (10 pkt.). Następna odsłona plażowych zmagań odbędzie się już 14 sierpnia. Jeszcze nie za późno, by wygrać nawet grand prix.

Numer: 2010 33   Autor: J. Zbigniew Piątkowski