Szachy na SGGW

W dniach 26-28 lipca 2010 roku, w sali widowiskowej SGGW w Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

Błyskawicznie na uczelni

W ramach zawodów rozegrano 24 turnieje, w których wzięło udział łącznie 747 młodych szachistów z całej Polski, w tym ośmiu zawodników Mińskiego Towarzystwa Szachowego - Pola Parol w grupie dziewcząt do lat 10; Kamila Koseska w grupie dziewcząt do lat 12; Arkadiusz Abramowski, Paweł Dębała, Damian Koseski w grupie chłopców do lat 12; Paweł Parol, Emil Pukianiec, Jakub Suliborski w grupie chłopców do lat 16.
W poniedziałek i wtorek rozegranych zostało dziewięć rund Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich.
Emocje na sali gry były wyczuwalne do końca ostatniej rundy, zarówno u zawodników jak i ich rodziców i trenerów. Dla wielu zawodników były to pierwsze tak poważne zawody. W środę zostało rozegranych 11 rund Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych.
Partie z pierwszych szachownic były transmitowane w internecie, dzięki temu były dostępne dla kibiców, którzy nie mogli przybyć do Warszawy.
Duży sukces osiągnęła Pola Parol zajmując trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich w kategorii dziewcząt do lat 10. Walka o czołowe miejsca trwała do ostatniej rundy. Niestety, nasza zawodniczka przegrała ostatnią partie i musiał uznać wyższość Julii Antolak i Agaty Stebel. W Mistrzostwach Polski w Szachach Błyskawicznych, Pola zajęła 11 miejsce.
Pozostali zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem i zajęli miejsca w połowie stawki, w swoich grupach wiekowych.
Mińskie Towarzystwo Szachowe i Miejski Dom Kultury zapraszają na Turniej Blitza, który odbędzie się w ramach festynu rodzinnego MlekoWitaj w niedziele 8 sierpnia o godz. 16:00 przed Pałacem Dernałowiczów (od strony kościoła). Zapisy od godz. 15:00.

Numer: 2010 32