W miniony weekend podczas dalszych kolejek nasze zespoły odniosły 7 zwycięstw, 5 razy przegrały i 3 zremisowały. Największą wygraną zanotowała Victoria II Sulejówek z klasy B pokonując CKS Celestynów 7:3 (jej starsza siostra także wysokim wynikiem 6:0 rozgromiła Józefovię Józefów), zaś największego kopa dostała drużyna Advitu Wiązowna, którą Białołęka Warszawa rozniosła 12:0. Swoje pierwsze zwycięstwo odniosła Tęcza Piaseczno pokonując Pogoń Zamienie 4:3. Wygrane zanotowali też m.in. Płomień Dębe Wielkie (2:1 z LKS Ostrówek) i stanisławowska Tęcza (4:2 z Pogonią II Siedlce), a remisowali Victoria Kałuszyn (0:0 z Orłem Unin) oraz Watra Mrozy (1:1 z Borem Regut)

Futbolowy przekładaniec

Pierwsze punkty
Beniaminek Tęcza Piaseczno zdobyła swoje pierwsze, ligowe punkty. Już po kilku akcjach można było zauważyć, że w tym meczu ważną rolę będzie odgrywać boisko. Na małym, miejscami piaszczystym placu gry piłkarze Pogoni Zamienie czuli się nieswojo. Wykorzystali to gospodarze i już w 7' Rafał Jackiewicz ładną główką zdobył pierwszą bramkę dla Tęczy. Swoją przewagę w polu gospodarze potwierdzili kolejną bramką. W 14' po solowej akcji na listę strzelców wpisał się ponownie Rafał Jackiewicz. Gra chwilami chaotyczna toczyła się głównie w środkowej części boiska. Piłkarze Pogoni zaznajomieni już z boiskiem zaczęli groźniej atakować. W 27' Maciej Wojda zdobył bramkę kontaktową. Pięć minut później Maciej Mistwicz strzelił trzecią bramkę dla Tęczy. W 40' po pięknej solowej akcji drugą bramkę dla Pogoni strzelił Maciej Wojda. W drugiej połowie ataki gospodarzy nie były już tak skuteczne. Dopiero w 74' czwartego gola z rzutu karnego zdobył Rafał Jackiewicz. Od tego momentu zaczęli przeważać goście. Jednak swoją dominację potrafili udokumentować tylko jedną bramką. Jej strzelcem w 89' był Jacek Klimek, grający trener Pogoni Zamienie. Ostateczny wynik: Tęcza Piaseczno - Pogoń Zamienie 4:3. (zgm)

Szczyt gościnności
Tak najdelikatniej można nazwać to, co zrobili piłkarze Victorii Kałuszyn w meczu z Orłem Unin. Pierwsza połowa to lekka przewaga Victorii, kilka stuprocentowych sytuacji dla obu drużyn. Gdy w 32' sędzia dyktuje karnego dla Kałuszyna - kibice szaleją. Jednak mocny strzał Gójskiego trafia w spojenie słupka z poprzeczką. Druga połowa to ataki Victorii rozbijane przez dobrze grającą obronę Orła. W 83' drugi karny dla Victy. Niezbyt mocny strzał Jasińskiego broni bramkarz gości. Na własne życzenie piłkarze Victorii tracą dwa punkty. Victoria Kałuszyn - Orzeł Unin 0:0. (zgm)

Tęcza szaleje Stanisławowski zespół odniósł w zeszłym tygodniu dwa zwycięstwa. Pierwsze we środę (7 września) podczas III rundy Pucharu Polski - ograł na wyjeździe Burzę Pilawa 6:3! W pierwszej połowie to jednak gospodarze mieli kilka sytuacji, które wykorzystali strzelając 2 gole. Honorową bramkę w tej połowie zdobył dla tęczowiaków Sylwek Florowski. Druga połowa to już świetny popis stanisławowiaków, którzy w ciągu 30 minut zdobyli 5 bramek!!! Dwie padły z nogi Radka Sobkowicza, kolejną zdobył ponownie Florowski, następną nowy nabytek zespołu - Zbyszek Roguski, a ostatnią - najbardziej wyczynową - z 40 metrów strzelił Mirek Ostrowski. Burza okazała się tu słabsza kondycyjnie i choć strzeliła jeszcze 3 gola, nie była w stanie wyrównać wyniku, tak że mecz zakończył się zwycięstwem Tęczy - 6:3 nad Burzą.
Równie sprawnie poszło jej w meczu tym razem u siebie z Pogonią II Siedlce. Pierwsze 30 minut przyniosło Tęczy 3 bramki: w 2. minucie dobił z bliska po rzucie z autu Roguski zdobywając 1 bramkę, w niecały kwadrans później Florowski przelobował bramkarza Pogoni - 2:0 dla Tęczy, ostatnią w tej połowie strzelił po akcji z Florowskim Mateusz Król (30'). Druga odsłona to chwilowa przewaga piłkarzy Pogoni i ich upragniona pierwsza bramka-samobój po złej interwencji bramkarza Tęczy i w konsekwencji przetoczeniu się piłki po jego ręku do bramki. A dalej znów gol dla stanisławowiaków zdobyty przez Florowskiego. Goście próbowali dać z siebie wszystko, ale chyba tylko dzięki łutowi szczęścia udało im się strzelić z rzutu wolnego drugą bramkę w ostatnich sekundach spotkania. Ostateczny wynik: 4:2 dla Tęczy.
Skład Tęczy: Jerzak Leszek, Pszczółkowski Rafał i Sławek, Ostrowski Waldek, Lesiński Paweł, Jaros Zbyszek, Ostrowski Mirek, Mateusz Król (Bąkowski Andrzej), Roguski Zbyszek, Chlebus Piotrek, Florowski Sylwek; trener Andrzej Oniśk. (syl)

Niewykorzystana szansa
Watra Mrozy rozegrała w sobotę mecz wyjazdowy z Borem Regut. Pomimo optycznej przewagi w polu, pierwszą połowę przegrała 1:0. W drugiej połowie drużyna z Mrozów była zdecydowanie lepsza. Zdoła jednak strzelić tylko jedną bramkę. Jej strzelcem był Mariusz Perka. Kolejny mecz pokazał, że drużynie brakuje skutecznego napastnika. Zdobyty punkt cieszy, pozostał jednak niedosyt. Bór Regut - Watra Mrozy 1:1. (zgm)

Kolejna porażka
Nie udał się Płomieniowi Dębe Wielkie wyjazd do Ostrówka. Obie drużyny w poprzednim sezonie wywalczyły awans do A klasy. W bezpośredniej konfrontacji, po dość wyrównanej grze lepsi okazali się gospodarze. W końcówce spotkania honorową bramkę dla Płomienia strzelił Szymon Górecki. LKS Ostrówek - Płomień Dębe Wielkie 2:1. (zgm)

Wyniki i tabele:

IV liga, grupa: mazowiecka: Okęcie Warszawa - Pogoń Siedlce 1:2.
5. Pogoń Siedlce 12 8-7

MLS: Start Otwock - Mszczonowianka 2:0, Zwolenianka - Olimpia Warszawa 4:1, Mazowsze II - Mirax/Berta Jedlińsk 4:0, Pilica Białobrzegi - Korona Góra Kalwaria 4:0, Hutnik Warszawa - Przyszłość Włochy 3:3, Drukarz Warszawa - Sęp Żelechów 4:3, Broń Radom - Sadownik Błędów 4:0, Tur Jaktorów - Mazovia 3:1.
13. Mazovia 6 6-18

Okręgówka, Siedlce: Zryw Sobolew - Promnik Łaskarzew 2:1, Tęcza Stanisławów - Pogoń II Siedlce 4:2, Victoria Kałuszyn - Orzeł Unin 0:0, MLKS Wesoła - Naprzód Skórzec 2:1, Zorza Sterdyń - Miedzanka 1:3, Orzeł Łosice - Czarni Węgrów 3:1, Błękitni Stoczek Węgrowski - MKS Małkinia 3:1, Korona Olszyc - ŁKS Łochów 0:0.
8. Victoria Kałuszyn 7 10-11
11. Tęcza 7 13-14
14. Pogoń II Siedlce 6 7-21

Okręgówka, Warszawa I: ZWAR Międzylesie - Mazur Radzymin 1:4, Białołęka Warszawa - Advit Wiązowna 12:0, Bóbr - Wicher 3:1, Marymont Warszawa - GKP Targówek 2:0, Świt II - KS Falenica 0:4, Marcovia 2000 - Sokół Serock 1:1, Rządza - Dolcan II 2:0, Victoria Sulejówek - Józefovia 6:0.
3. Victoria Sulejówek 13 18-5
14. Advit Wiązowna 3 4-23

A, Siedlce: Wisła Maciejowice - Wektra 4:2, Jutrzenka Cegłów - Amur 1:1, Kosovia - Tygrys 1:2, LKS Ostrówek - Płomień 2:1, Jabłonianka - Burza Pilawa 8:4, Orzeł Parysów - Hutnik 3:1.
5. Tygrys 8 12-9
6. Jutrzenka 8 9-9
7. Sokół Kołbiel 5 10-8
11. Płomień 3 6-6

A, Warszawa II: Perła Złotokłos - KS Glinianka 8:1, Amigos Warszawa - Sagita 0:2, PKS Radość - UKS Łady 2:2, Victoria Zerzeń - PKS Siennica 3:4, Sparta II - Orzeł Baniocha 0:5, Laura Chylice - Błonianka 1:4, Tarpan - Mazur II 3:2.
8. PKS Siennica 9 11-15

B, Siedlce II: Tęcza Piaseczno - Pogoń Zamienie 4:3, Wilga Miastków - Iskra Stojadła 5:2.
2. Iskra 4 4-6
4. Tęcza 3 4-4
5. Jutrzenka Junior 1 1-1
6. Pogoń Zamienie 1 5-7

B, Warszawa III: PKS II Radość - WKS Puznów 2:6, Bór Regut - Watra Mrozy 1:1, Victoria II Sulejówek - CKS Celestynów 7:3, Impet Łajski - UKS Siekierki 3:4, Korona Jadów - Laura II Chylice 3:0 (wo), Vistula Nadbrzeż - Kryzys Wólka Mlądzka 3:0, Wisła Dziecinów - GKP II Targówek mecz przerwany w 70' przy stanie 3:1.
1. Victoria II Sulejówek 18 27-13
10. Watra 8 11-11
17. KS Olesin-Ruda 0 5-21

Nie siedź w domu...
Z MLS-u Mazovia podejmie u siebie Start Otwock. Drużyny ligi okręgowej z grupy siedleckiej grają na wyjeździe: Victoria Kałuszyn z Pogonią II Siedlce, a Tęcza Stanisławów z Promnikiem Łaskarzew. Z grupy warszawskiej Victoria Sulejówek podejmie Marymont Warszawa, a Advit Wiązowna - Bóbr Tłuszcz. W A klasie: u siebie gra Sokół Kołbiel z Orłem Parysów oraz PKS Siennica ze Spartą II Jazgarzew. Mecze wyjazdowe grają: Płomień Dębe Wielkie z Wektrą Dziewule, a Jutrzenka Cegłów z Burzą Pilawa. W B klasie grupy siedleckiej: Pogoń Zamienie gra u siebie z MLKS II Wesoła, na wyjeździe Jutrzenka Junior Cegłów zmierzy się z KS Wygoda. W III grupie warszawskiej KS Ruda Olesin gra u siebie z Rokolą Otwock Wielki, Watra Mrozy na wyjeździe z PKS Radość, aVictoria II Sulejówek z Borem Regut. (zgm)

Numer: 2005 38