Walki w powiecie

W dniach 5-6 czerwca 2010 roku w gminie Wąsewo odbyły się XXVI otwarte międzynarodowe mistrzostwa Polski i Europy w All Style Karate Semi Contact organizowane przez Polski Związek Sportów Judo.

Sukcesy w Wąsewie

Walki w powiecie / Sukcesy w Wąsewie

W sportowej rywalizacji nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z Akademii Sztuk Walki Taekwon-do pod kierownictwem Dawida Matwieja (III dan) oraz tych z Mińskiego klubu sportowego „Walhalla Fight Club”, którzy przygotowywali się podczas treningów pod czujnym okiem Kamila Chłopika – licencjonowanego instruktora Polskiego Związku Kickboxingu.. ASW  wystawiła do zmagań 4 zawodniczki i 4 zawodników, którzy zdobyli łącznie aż 21 medali.
Uczestnicy mistrzostw konkurowali w 3 kategoriach: kata tradycyjne, kata z bronią i walki semi contaktowe. Kata stylowe dziewczyn wygrała 7- letnia Katarzyna Mazurowska przed gimnazjalistkami Karoliną Okrzeją i Katarzyną Kotowską. Zaś wśród chłopców w kategorii szkół podstawowych najlepsi byli Mikołaj Mazurowski (II miejsce) oraz Michał Sobieraj (III miejsce). Utytułowana zawodniczka Monika Wtulich zajęła I miejsce w kategorii kata tradycyjnego kobiet, zaraz przed koleżanką z klubu Joanną Mazurowską. W całych zawodach Monika zdobyła zaś aż 3 złote medale, wygrywając w każdej kategorii. Trener ASW - Dawid Matwiej również 3 razy zajął I miejsca - w kategorii mężczyzn kata stylowego, w walce z nun-chaku oraz w kategorii open. W walkach semi contaktowych zawodnicy ASW również odwiesili sukcesy. Katarzyna Mazurowska zajęła II miejsce w kat. 30 kg, zaś w kat. 40 kg Mikołaj Mazurowski zajął V miejsce. Drugie miejsca zajęli: Michał Sobieraj (kat. 50 kg), Karlina Okrzeja (kat. 63 kg), Katarzyna Kotowska (kat. 70 kg) oraz Joanna Mazurowska (kat. senior 70 kg).
Najlepszymi wynikami może się pochwalić Kamil Ambroż (junior starszy – 60 kg) oraz Jakub Kopciński (junior młodszy + 70 kg), którzy wygrali swoje kategorie uzyskując tytuł mistrza Europy All Style Karate. Na drugim stopniu podium stanął po ciężkich zmaganiach Jakub Jakimcio (kategoria junior starszy – 67 kg). Z trudnymi przeciwnikami zmagał się także Szymon Kuć, który ostatecznie zajął IV miejsce w kategorii junior młodszy – 70 kg. Rekreacyjnie także sam trener Kamil Chłopik, zdobył brązowy medal w kategorii senior -90kg. Jak widać  poświęcenie się doskonaleniu własnych umiejętności na rzecz kariery trenerskiej wyszło mu na dobre.
Akademia Sztuk Walki zaprezentowała się również w festiwalu sztuk walki, który towarzyszył zawodom i zajęła II miejsce. W końcowym sprawozdaniu z zawodów akademia znowu znalazła się na czele naszego kraju, zdobywając 5 lokatę końcową wśród wszystkich  klubów  uczestniczących w zawodach.

Numer: 2010 25   Autor: (jk)