Konkurs dla czytelników

Od dziś w dwóch kolejnych numerach (bieżącym i z 17 czerwca) będziemy drukować kupon. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy uzbierać dwa kupony, po jednym z każdego kolejnego wydania i przynieść je wycięte do redakcji Cs na ul. Konstytucji 3 Maja 2 najpóźniej do 21 czerwca do godz. 18

Mińsk dla Sierpnia

Konkurs dla czytelników / Mińsk dla Sierpnia

Każdy z uczestników weźmie udział w losowaniu 3 egzemplarzy najnowszej książki prof. Andrzeja Friszke „Anatomia buntu”. W ten sposób chcemy włączyć się do obchodów 30-lecia Solidarności, które w Mińsku Mazowieckim rozpoczynają się już 25 czerwca spotkaniem w Muzeum Ziemi Mińskiej z dwoma bohaterami opozycji: Henrykiem Wujcem i Sewerynem Blumsztajnem. We wrześniu w Mińsku Mazowieckim ma się pojawić także autor naszej nagrody.
W konkursie może wziąć udział każdy, kto czyta Cs. Zachęcamy młodych i starszych czytelników, którzy są z nami od niedawna i tych, którzy od 15 lat regularnie czytają nasze łamy. W ten sposób także ich chcemy nagrodzić za długą, i, jak widać, bardzo owocną, współpracę. Szczegółowy regulamin konkursu na stronie Cs: www.co-slychac.pl. Informacje można uzyskać również pod redakcyjnym numerem telefonu: 25 758 89 13.
A dlaczego naszym prezentem jest akurat ta książka? Chcemy naszym Czytelnikom zagwarantować nagrodę poważną i kształcącą. A przygotowana przez ważnego historyka prof. A. Friszke ogromna książka opowiada losy kształtowania się oporu w systemie komunistycznym. Ale, co nadzwyczaj istotne, autor opiera się w niej nie na osobistych relacjach uczestników, lecz bardziej na aktach IPN. Jednak wykorzystanych w sposób rzetelny, nie zaś sensacyjny. Dlatego też książka niniejsza przedstawia autentyczne dzieje ludzkich losów, bardzo rozmaicie kształtowanych.
Widzimy więc Kuronia i Modzelewskiego próbujących w malutkim gronie (6-8 osób) przygotować manifest, podczas gdy wśród nich jest agent „Wacław”. Gdy dochodzi do wpadki, sami opracowują „List otwarty” - jedyny polski dokument polityczny, mający spory rezonans w Europie Zachodniej - za który idą do więzienia. Obserwujemy szczegółowo jak wygląda proces polityczny, Friszke opowiada nam jak spędzali więzienie, ale też jak kształtowała się studencka opozycja związana z tzw. komandosami.
Te piękne czyny tworzą też grunt pod Marzec, o którym Friszke opowiada wnikliwie jak jeszcze nikt przed nim, a do tego z literackim pazurem sprawiającym, że czytanie naprawdę wciąga.

Numer: 2010 24   Autor: Marcin Królik





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *