Karatecy z powiatu

W ostatnią niedzielę maja w SP-5 w Mińsku Mazowieckim odbyły się I Mistrzostwa Powiatu w Taekwon-do ITF zorganizowane przez trenera Dawida Matwieja (III Dan) oraz Akademię Sztuk Walki z Dębego Wielkiego i Mińska. Gościnnie zaprezentowali się zawodnicy z klubu „Ronin” Tang Soo Do Stanisławów pod przewodnictwem Jacka Keslera oraz klub Ju Jitsu Adama Żukowskiego z Rudy

Zawody z wykopem

Karatecy z powiatu / Zawody z wykopem

W turnieju wzięło udział 65 zawodników i zawodniczek. Zmagali się oni w 6 konkurencjach - walki ciągłe (od 12 roku życia), Sumo-graping (połączenie zapasów i judo, wypychania za matę), szybkościówka (największa liczba uderzeń na tarczę nogą w czasie 20 sekund) oraz w kategorii układy formalne, soft-kick (walka pałkami piankowymi) i kopnięcie dosiężne (kopnięcie jak najwyżej z wyskoku).
Każda z konkurencji była rozgrywana w odpowiednich kategoriach (decydował o niej wiek lub stopień zdobyty w TKD). W Semi Contact zwyciężyli Karolina Okrzeja (ASW) i Damian Buczek (Tang Soo Do). W klasie 0-1 Sumo-graping wygrał Szymon Szulc (Tang Soo Do), a w klasie 2-4 Adrian Laskowski (Tang Soo kDo). W tej samej kategorii tylko, że w wyższej klasie zwyciężył Patryk Gnich (Tang Soo Do), a spośród gimnazjów i wyżej najlepszy był Damian Buczek (Tang Soo Do).
Najszybsza w uderzaniu na tarczę z klas 0-1 okazała się być Katarzyna Mazurowska (ASW), a w klasie wyższej najlepszy był Konrad Zygadło (ASW). Klasę 5-6 w szybkościówce zdominował Patryk Zygadło (ASW), a gimnazja i wyżej - Katarzyna Kotowska (ASW).
W układach formalnych 10-9 i 8-7 zwyciężyli kolejno Cup Michał Łopong (ASW) i Cup Bartosz Krupa (ASW)
Kategorię Soft-kick na złoto w poszczególnych klasach zaliczyli: Katarzyna Mazurowska (ASW), Bartosz Krupa (ASW) oraz Paweł Kołodziejski (ASW). Katarzyna Mazurowska również najlepiej kopała z wyskoku, a najlepsi z wyższych klas tej kategorii byli: Konrad Zygadło (ASW), Patryk Gnich (Tang Soo Do) oraz Łukasz Krysik (Tang Soo Do). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Łącznie rozdanych zostało prawie 70 medali i 22 puchary.
Jest to niezwykłe, nowe doświadczenie dla klubu, które nie mogłoby być zorganizowane bez dużej pomocy osób z zewnątrz, min. lekarza, sędziów oraz samego klubu i Dawida Matwieja - głównego organizatora. Specjalne podziękowania należą się dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 - Ewie Szczerbie, która użyczyła sali gimnastycznej na organizację turnieju.

Numer: 2010 24   Autor: (red)