Mińscy kolarze

1 maja odbyły się w Mińsku Mazowieckim zawody cross-coutry - Puchar Mazowsza. Pierwsza część to mińskie lasy a druga to wymagająca i techniczna trasa wyścigu w Chlewiskach. Organizatorami zawodów w naszym mieście był MOSiR, Warszawski Klub Kolarski oraz firma Pak-Plast

Dynamo sukcesów

Mińscy kolarze / Dynamo sukcesów

Cele jakie postawili sobie organizatorzy zawodów zostały zrealizowane, a były to nie tylko popularyzacja kolarstwa górskiego oraz zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego czy też promowanie walorów turystycznych i przyrodniczych Mazowsza, ale także wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach indywidualnych. Zawody rozegrano w 11 kategoriach wiekowych.
Jak przystało na gospodarzy, kolarze z drużyny Dynamo MOSiR Pak – Plast Mińsk Mazowiecki pokazali się z jak najlepszej strony zajmując kilka czołowych lokat. Maciuś Proniewicz zwyciężył w kat. dzieci. Również zwycięzcami w swoich kategoriach okazali się Karolina Perzanowska (juniorzy młodsi) oraz Jacek Tomkiewicz (kategoria masters II). Krzysztof Piętka (kat. master I) i Sławomir Kunka (kat. masters II) zajęli drugie miejsce. Trzeci w kategorii juniorów młodszych był Rafał Ponikowski, a Kamil Borucki zajął w tej samej kategorii czwartą pozycję. Doskonale przygotowana trasa zawodów a także doskonała organizacja samej imprezy zrekompensowały uczestnikom i kibicom deszczową pogodę. Miłym akcentem na koniec imprezy były kiełbaski z grilla i gorąca herbata, których fachowym okiem doglądał sam dyrektor Smuga.
W niedzielę 2 maja kolarze z mińskiej drużyny wzięli udział w zawodach z cyklu Mazovia MTB organizowanych przez Cezarego Zamanę w Nidzicy. Skład drużyny stanowili: Krzysztof Piętka, Kamil Borucki, Jacek Tomkiewicz, Krzysztof Kurdej, Natalia Kurdej, Alicja Kalinowska, Marcin Kalinowski, Joanna Kalinowska, Tomasz Szczapaniak, Paweł Wiski Karolina Perzanowska, Hanna Ponikowska, Łukasz Ponikowski, Rafał Ponikowski, Włodzimierz Ponikowski oraz Maciek i Piotr Proniewiczowie.
Wbrew obawom w samej Nidzicy pogoda dopisała i pozwoliła uczestnikom cieszyć się urokami mazurskich lasów. Rywalizowali oni na 4-ech dystansach - Hobby (dzieci) 8 km, Fit (skrócony kobiety) 28 km, Mega 62 km i Giga 98 km. Trasa była bardzo wymagająca z licznymi długimi podjazdami i trudnymi technicznie zjazdami po krętych ścieżkach. I tak Maciuś Proniewicz zajął 2. miejsce na dystansie Hobby kategoria HM1. Na dystansie Mega w kat. K1 Asia Kalinowska zajęła 3. a Karolinka Perzanowska 4. miejsce. Na tym samym dystansie w kat. MJ mińszczanie zajęli miejsca od 2 do 4 w następującej kolejności-Łukasz Ponikowski, Rafał Ponikowski i Kamil Borucki. Rodzina Ponikowskich zajęła także 3. miejsce w klasyfikacji rodzinnej, a na piątej uplasowali się Kalinowscy.
Po tak świetnym starcie mińska drużyna zajmuje bardzo wysokie czwarte miejsce w rankingu, do którego zgłosiło się aż 158 drużyn z całej Polski. Jest to znakomita wizytówka naszego miasta propagującego jak najbardziej zdrowy tryb spędzania wolnego czasu.
Następne zawody już w najbliższą niedzielę (9 maja) w Otwocku , na które serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek, a naszym zawodnikom życzymy dobrej passy.

Numer: 2010 19