Szachy w powiecie

W sobotę 6 marca w SP-2 im. Dąbrówki odbyły się trzecie otwarte mistrzostwa tej szkoły. Wzięło w nim udział 106 zawodników ze szkół podstawowych z województwa mazowieckiego

Polegli z Kozakowem

Szachy w powiecie / Polegli z Kozakowem

Ceremoni otwarcia dokonał dyrektor Sławomir Domański wraz z organizatorem Andrzejem Koseskim i sędzią głównym Krzysztofem Parolem, życząc wszystkim zawodnikom udanych zawodów i jak najwięcej wygranych pojedynków.
W turnieju zwyciężył Aleksy Kozakow zdobywając 6,5 punktów. Kolejne miejsca z taką samą liczbą sześciu punktów zajęli: Weronika Górska, Wacław Jasinowicz, Damian Koseski, Pola Parol, Michał Szulejko.
Jednocześnie prowadzone były odrębne klasyfikacje z podziałem na klasy I-III, IV-VI chłopców i dziewcząt.
W kategorii klas IV-VI dziewcząt I miejsce wywalczyła Kamila Koseska (SP-2), Dominika Tkaczyk (Warszawa), Anna Pyza (Celestynów). Wśród chłopców IV-VI na I pozycji uplasował się Wacław Jasinowicz (Otwock) przed Damianem Koseskim (SP-2 Mińsk) i Dominikiem Stosio (Otwock).
W kategorii klas I-III dziewcząt I miejsce wywalczyła Weronika Górska z Warszawy, następne miejsce zajęły Pola Parol ( SP-5 Mińsk) i Weronika Tkaczyk (Warszawa), natomiast z klas I-III chłopców I miejsce wywalczył Aleksy Kozakow (Warszawa) przed Michałerm Szulejko oraz Mikołajem Brodowskim (obaj z Otwocka).
Najlepszym zawodnikiem SP-2 został Damian Koseski wyprzedzając Jakuba Kazikowskiego i Kamilę Koseską.
Dodatkową atrakcją tego dnia był wspaniały występ zespołu Duet prowadzonego przez Anetę Sęktas.
Nagrody ufundowali MOSiR, Studium Języków Obcych, Mińskie Towarzystwo Szachowe, Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego Maz. oraz Rada Rodziców SP-2 im. Dąbrówki.

Numer: 2010 11   Autor: (jaz)