Znowu notujemy przetasowania w tabelach ligowych. Seniorzy Mazovii spadli na 9. miejsce potwierdzając, że mecze wyjazdowe są dla nich ruletką. W Kałuszynie chuligańskie awantury nie pozwoliły dokończyć meczu i nie wiemy jeszcze co w związku z tym postanowią władze piłkarskie. Być może Victorii będzie przyznany walkower, a Miedzanka ukarana. Watra Mrozy została osłabiona po tym, jak w meczu pucharowym Jacek Wronowski złamał rękę. W meczu Jutrzenki Junior kibice mogli dostać zawału, ale na szczęście skończyło się wygraną ich pupili 3:2. Zwycięstwo odniosła też ich starsza siostra - Jutrzenka, pokonując 3:0 Hutnika Huta Czechy

Gorąca kolejka

Piłkarska ruletka
Okazuje się że w prognozach meteorologicznych i piłkarskich prognozy nie zawsze się sprawdzają. W czwartym wyjazdowym meczu sezonu Mazovia straciła trzy punkty i sześć bramek strzelając tylko jedną warszawskiemu Drukarzowi, który wydawał się być w zasięgu naszej drużyny. Seniorzy spadli więc z czwartego na dziewiąte miejsce w tabeli. Za to głębokie rezerwy seniorów Mazovii mogą się cieszyć - podopieczni Kazimierza Płochockiego, juniorzy młodsi w swojej okręgówce mają w dwóch meczach komplet punktów oraz 22 bramki zdobyte i żadnej straconej! Juniorzy starsi jeszcze nie grali, bo ich przeciwnicy wycofali się z rozgrywek. Orliki natomiast w pierwszym w swojej karierze piłkarskiej meczu przegrali z równie debiutanckim zespołem z Otwocka 0:2 i to na własnym boisku.

Przerwany mecz
Tradycyjnie na boisku w Kałuszynie licznie stawili się kibice, by dopingować Victę, tym razem w meczu z Miedzanką Miedzna. Tradycyjnie też Victoria zaczęła nie najlepiej. Zawodnicy z Miedznej często stwarzali groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. W 35. minucie Rafał Kocon zdobył bramkę dającą prowadzenie Miedzance. Po przerwie gra wyraźnie się zaostrzyła. W 60' w zamieszaniu podbramkowym Marcin Kulczak zdobył wyrównanie. Kiedy zawodnik gospodarzy chciał wziąć piłkę, by zanieść ją na środek boiska, został kopnięty przez zawodnika Miedzanki. Zaczęły się przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Przerwa w meczu trwała kilka minut. Sędziowie z trudem opanowali sytuację. W 67’ ponownie na listę strzelców wpisał się Marcin Kulczak. Zawodnikom wyraźnie zaczęły puszczać nerwy, mnożyły się groźne faule, jednak sędzia nie potrafił zapanować nad emocjami piłkarzy. Zemściło się to w 87', gdy Paweł Bieniak zdobył trzecią dla Victorii bramkę. W chwili, gdy piłkarze i kibice Victorii cieszyli się z gola i prawie wygranego meczu, do sędziego liniowego podbiegł bramkarz i jeden z zawodników Miedzianki i zaczęli go popychać. Na pomoc sędziemu rzucili się miejscowi kibice. W tym czasie na środku boiska zawodnik z Miedznej uderzył piłkarza Victorii. Sytuacja stawała się groźna - na boisku znalazło się kilkudziesięciu rozemocjonowanych kibiców i zawodników. Lada chwila mogło dojść do ostrych starć. Tylko dzięki zdecydowanej postawie działaczy, piłkarzy i części kibiców Victorii konflikt został zażegnany. Wezwani przez funkcjonariuszy zabezpieczających mecz policjanci z prewencji nie musieli interweniować. W ramach protestu zawodnicy Miedzanki zeszli z boiska i odmówili dalszej gry. W 87’ regulaminowego czasu gry mecz został przerwany przy stanie 3:1 dla Victorii. Zdarzenie to będzie rozpatrywał Zarząd OZPN w Siedlcach. (zgm)

Jutrzenka do przodu
W niedzielny poranek cegłowska Jutrzenka zagrała na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy. Cegłowianie już od początku zyskiwali przewagę nad gospodarzami pokazując to silnymi, zwartymi podaniami, które w efekcie przyniosły im 2 gole - pierwszego już w 15. minucie zdobył z dośrodkowania głową Kielak, kolejną w kwadrans później Cyran po indywidualnej akcji. W drugiej odsłonie sytuację nadal kontrolowali piłkarze Jutrzenki - w 60. minucie Czerwonka strzelając z karnego ustalił wynik na 3:0. Skład: Branicki, Dąbrowski, Kowalski, Zwierz, Kielak (Czerwonka), Bartnicki, Cyran (Tokarski), Czerwonka, Gójski, Grzelak, Rogowski, trener Adam Zwierz. (syl)

Pucharowa runda
Drugą rundę Pucharu Polski rozegrano 24 sierpnia. Uczestniczyły w niej cztery z sześciu drużyn z naszego powiatu, które pomyślnie przeszły I rundę rozgrywek. Mecz Jutrzenki Junior Cegłów z Victorią Kałuszyn rozegrany zostanie 1 września. Dzięki walkowerowi 3:0 z Orłem Unin w następnej rundzie zagra Tęcza Piaseczno. Najsłabiej wypadł Tygrys Huta Mińska, który na własnym boisku uległ Naprzodowi Skórzec 1:4. Po zaciętej grze Watra Mrozy pokonała Czarnych Węgrów 3:0. W 17' w starciu z zawodnikiem Czarnych, skomplikowanego złamania ręki doznał Jacek Wronowski, strzelec pierwszej bramki dla Watry.
Dramatyczny, ale szczęśliwy dla Jutrzenki przebieg miał mecz w Cegłowie. Drużyna LKS Łochów pomimo mocno odmłodzonego składu stawiła twardy opór. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Jutrzenki 1:0. W drugiej połowie goście odważniej zaatakowali i strzelili wyrównującą bramkę. Gdy wydawało się, że dogrywka jest nieunikniona, w 87’ minucie padła druga bramka dla Jutrzenki. Jednak radość cegłowian nie trwała długo, chwila dekoncentracji i w 90’ minucie goście strzelają drugą bramkę. W dogrywce lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze. Mecz wygrała Jutrzenka 3:2. (zgm)

Wyniki i tabele

MLS - Wyniki: Start - Olimpia 1:0, Mszczonowianka - Mirax 3:0 (wo), Zwolenianka - Korona 3:0, Mazowsze II - Przyszłość 2:2, Pilica - Sęp 9:0, Hutnik - Sadownik 2:1, Drukarz - Mazovia 6:1, Broń - Tur 3:2
16. Sęp Żelechów 0 1-20

Okręgówka - Wyniki: Zryw - Pogoń II 10:0, Promnik - Orzeł Unin 3:1, Tęcza - Naprzód 1:2, Victoria - Miedzanka 3:1, MLKS Wesoła - Czarni 3:0 (wo), Zorza - MKS Małkinia 0:2, Orzeł Łosice - ŁKS Łochów 0:1, Błękitni - Korona 1:2
16. Czarni Wegrów 0 2-15

A-klasa, Siedlce - Wyniki: Wektra - Orzeł 2:2, Płomień - Kosovia 3:0 (wo), Hutnik - Jutrzenka 0:3, Sokół - Jabłonianka 2:3, Tygrys - Wisła 0:0, Amur - Burza 3:0 (wo)

Nie siedź w domu...
Mecze III rundy Pucharu Polski rozegrane zostaną 7 września. Początek wszystkich spotkań godz. 16.30.
Mazovia na swoim stadionie podejmie Broń Radom - sobota, 16.30. Juniorzy młodsi ('89) w niedzielę spotkają się z Małkinią o 12.00, a juniorzy ('88) z Józefovią o 14.00. Drużyny grające lidze okręgowej, w grupie siedleckiej, grają na wyjeździe: Victoria Kałuszyn z Naprzodem Skórzec, a Tęcza Stanisławów z Orłem Unin w niedzielę o 16.00. W grupie warszawskiej Victoria Sulejówek gości u siebie drużynę Bobra Tłuszcz. Rozgrywki w A klasie - u siebie grają: Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Jutrzenka Cegłów, Sokół Kołbiel - Kosovia Kosów Lacki, Płomień Dębe Wielkie - Orzeł Parysów, PKS Siennica - PKS Radość. Rozgrywki w B klasie, grupa siedlecka, grają u siebie: Pogoń Zamienie - Tęcza Piaseczno, Iskra Stojadła - MLKS II Wesoła. Na wyjeździe gra Jutrzenka Junior Cegłów z KS Wygoda. Drużyny z naszego powiatu grające w III grupie warszawskiej mają kolejkę wyjazdową: KS Ruda Olesin - GKP II Targówek, Watra Mrozy - CKS Celestynów, Victoria II Sulejówek - WKS Puznów. (red)

Numer: 2005 36