Mińskie kolarstwo

Spotykają się w niedzielne poranki pod miejską fontanną. Po krótkiej naradzie wsiadają na rowery i ruszają w wybraną trasę. Dzięki kolorowym strojom i opływowym kaskom widoczni są z daleka. Jeżdżą tak od kilku lat, kiedy to założyli Mińskie Towarzystwo Rowerowe „Dynamo” z siedzibą w pubie „Dujer”. Od kiedy się pożenili, rodzinne obowiązki nie pozwalają im na wiele. Mimo to na swoich MTB zajmują niezłe lokaty w kolarskich maratonach

Spod fontanny...

Pierwszym prezesem towarzystwa został Cezary Użyczyn, który po przeprowadzce do Warszawy o Mińsku jakby zapomniał. Ale nie rozstał się z rowerem i w roku ubiegłym był najlepszy w krajowym rankingu MTB (MounT Bike - górski rower). Pozostali rowerowi zapaleńcy też nie odstawili swoich pojazdów i jeżdżą na weekendowe wycieczki wokół Mińska. Zależnie od pogody i chęci przejeżdżają trasy liczące 50-100 km.
Przewodzi im aktualny papierowy wiceprezes MTR Krzysztof Piętka. Pod fontanną najczęściej towarzyszą mu wierni cykliści - Lech Augustyniak, Jacek Grabowski, Robert Serwatka, Janusz Szymański, Krzysztof Kurdej i inni. Nasi kolarze biorą udział w imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak Cezarego Zamany w ramach Mazovia MTB Marathon. Oprócz tego jeżdżą na turystyczne wyprawy krajowe i zagraniczne (Ukraina, Litwa, Łotwa, Holandia, Czechy, Węgry). Sprzęt jakiego używają, to rowery górskie znakomitych firm - Cannondale, Giant, Kellys, Merida.
Najbliższy maraton z udziałem mińszczan odbędzie się 4 września w Otwocku. Patronem honorowym imprezy jest Mistrz Polski MTB 2004 Marek Galiński i dziennikarka i producentka TV Mariola Bojarska-Ferenc. O jego wynikach napiszemy wkrótce, a poza tym Lech Augustyniak żywo interesuje się historią mińskiego kolarstwa. Jego ambicją jest doprowadzić do organizacji Memoriału im. Feliksa Rawskiego - historycznego kolarskiego mistrza Polski. Zainteresowanych prosimy o przysyłanie do redakcji zdjęć, dokumentów i materiałów o mińszczanach na bicyklach.
Oprócz maratończyków MTB jest wielka rzesza młodzieży uprawiająca kolarską turystykę i wyczyniająca przeróżne ewolucje na rowerach MTB i BMX (Bike Motocross - rowery crossowe). Wielu z nich chętnie zrzeszyłoby się w klubie kolarskim i uczestniczyło w treningach i zawodach prowadzonych przez profesjonalistów. O nich napiszemy wkrótce, a póki co - amatorów dwóch kółek zapraszamy na niedzielne spotkania pod fontanną o 9.00 rano.

Numer: 2005 36   Autor: (jot)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *