Szachy w powiecie

W mroźną niedzielę 24 stycznia w pałacu spotkali się sympatycy królewskiej gry, aby rozegrać dwa turnieje szachowe zorganizowane przez MDK wspólnie z MTSz

Mroźne blitzy

Szachy w powiecie / Mroźne blitzy

Pierwszy z nich przeznaczony był dla młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do III kategorii szachowej. W szranki turniejowe stanęło 34 zawodników z Mińska Mazowieckiego i Dobrego, a w klasyfikacji generalnej zwyciężył Damian Koseski reprezentujący MTSz przed Arkadiuszem Abramowskim z MDK i Krzysztofem Zychem z ULKS Dobre.
W turnieju prowadzone były dodatkowe klasyfikacje, w których zwycięzcami zostali: dziewczęta - Kamila Koseska (MTSz) przed Anną Radzio (ULKS Dobre) i Dominiką Miłkowską-Mikiel; juniorzy młodsi - Mateusz Nowicki (MDK) przed Mateuszem Sobiepankiem (ULKS Dobre) i Jakubem Ślązakiem (MDK); krasnale - Jakub Ślązak (MDK) przed Kornelem Rastawickim (ULKS Dobre) i Aleksandrem Pisarczykiem (MDK).
Dodatkową atrakcją była możliwość zdobycia kategorii szachowych. I tak IV kategorię zdobył Natan Majewski, a V Aleksander Pisarczyk, Jakub Ślązak, Kornel Rastawicki, Monika Matejak, Dominika Miłkowska-Mikiel oraz Adrianna Mazurek.
Drugi z rozegranych turniejów - zimowy blitz zgromadził na starcie 12 zawodników. Rozegrali oni turniej systemem dwukołowym z tempem 3 min + 2 sek na posunięcie. W sumie rozegrano tu aż 132 pasjonujące pojedynki szachowe. Zwycięzcą turnieju został Robert Brewczyński przed Pawłem Parolem i Marcinem Zychowiczem (wszyscy z MTSz). Czołowa trójka otrzymała nagrody pieniężne (z wpisowego), a pierwsza szóstka pamiątkowe dyplomy.
Sprawną opiekę sędziowską obu turniejów zapewnił Krzysztof Parol - przezes MTSz z Januszem Szymańskim instruktorem szkółki szachowej przy MDK.

Numer: 2010 05