Sport w powiecie

W dębskiej walczyli miłosnicy taekwon-do zaproszeni przez Dawida Matwieja i Akademię Sztuk Walki we współpracy z gminą Dębe Wielkie, firmą UNIQA i SJO z Mińska. 80 zawodniczek i zawodników zmagało się w 5 różnych konkurencjach w odpowiednich kategoriach, o których decydował wiek i stopień w TKD

Taekwon-do w Dębem

Sport w powiecie / Taekwon-do w Dębem

Jako pierwsi zaprezentowali się zawodnicy startujący w torze przeszkód klas 0-1. Zwyciężył Oskar Mul przed Kasią Mazurowską i Dawidem Rudnickim. Tor przeszkód dla klas 2-3 najszybciej pokonał Konrad Zaremba przed Kingą Bromską oraz Bartkiem Migierą, a z klas 4-6 Bartek Mazurowski pokonał Mateusza Majchrzyka, i Kacpra Mula.
W układach formalnych (10-9 KUP) zwyciężyła Katarzyna Kotowska przed Martyną Majchrzak i Anetą Kotowską, zaś w kategorii 8-7 KUP najlepszy okazał się Bartek Krupa przed Katarzyną Mazurowską i Michałem Sobierajem. Wśród kobiet w kategorii 6-3 KUP wygrała Monika Wtulich przed Joanną Mazurowską a w tej samej kategorii wśród mężczyzn najlepszy okazał się Patryk Matwiej przed Przemkiem Mazurowskim.
W konkurencjach szybkościowych wśród najmłodszych dzieci (klasa 0-1) zwyciężył Bartek Zbrzeźniak przed Szymkiem Pietrzakiem i Kubą Piotrkowiczem. Natalia Steczek okazała się najlepsza w kategorii klas 2-3 wyprzedzając Zosię Majewską i Kalinę Kotomską. Wśród uczniów klas 4-6 najlepszy był Patryk Zgadło przewd Mikołajem Mazurowskim i Basią Mazurowską. W konkurencji szybkościowej wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się Patryk Matwiej, który wyprzedził Katarzynę Kotowską, Monikę Wtulich i Joannę Mazurowską.
W walkach sumo-graping wśród najmłodszych (klasa 0-1) zwyciężył Kuba Zgółka przed Michałem Łopąną i Oskarem Mulem. W kategorii klasa 2-3 najlepszy okazał się Michał Sobieraj. Kolejne miejsca zajęli Karol Szewczuk i Zofia Majewska, a w kategorii klas 4-6 za Mateuszem Gańko byli Mateusz Majchrzyk i Bartek Mazurowski. W semi contact zwyciężył Patryk Matwiej przed Joanną Mazurowską i Moniką Wtulich. Zwycięzcy otrzymali puchary i medale pamiątkowe, a wszyscy zawodnicy dyplomy. Szczególne wyróżnienie otrzymał Jasio Proczek, który uhonorowany został statuetką dla najmłodszego zawodnika.

Numer: 2009 51   Autor: (jaz)