W grudniu w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród II edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Projekt przygotowany przez uczniów Dąbrówki zajął pierwsze miejsce wśród podstawówek województwa mazowieckiego

Mistrz Mazowsza

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Celem konkursu było przygotowanie pracy nt. ekologii, która mogłaby być wykorzystywana w trakcie zajęć lekcyjnych.

Dwudziestu sześciu uczniów z klas piątych i szóstych wykazało się nie tylko niebywałym kunsztem plastycznym, ale też ogromną znajomością symboli i znaków ekologicznych. Teresa Murawska - nauczyciel przyrody oraz plastyk Marzena Kozak, opiekunki przedsięwzięcia, sięgają po coraz to inne pomysły, by w sposób oryginalny przekazywać wiedzę z tego zakresu. Trzeba zaznaczyć, że w I edycji konkursu uczniowie Dwójki także zajęli pierwsze miejsce i nie mieli sobie równych. Tym razem wywalczyli dla szkoły telewizor, odtwarzacz dvd i video. Indywidualnie zaś dostali na pamiątkę koszulki, torby, książki o tematyce ekologicznej oraz drobne souveniry. Niebywałą atrakcją podczas gali było dla uczniów Dąbrówki spotkanie z kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim, które pozostawi ogromne przeżycia i z pewnością zachęci do wysiłku. Tego jednak młodym ekologom z Dwójki nie brakuje. Systematycznie biorą udział udział w Sprzątaniu Świata, w lokalnych konkursach „7 cudów natury-7 cudów kultury”, „Wędkarz Przyjacielem Przyrody” i jak widać, są już prawdziwymi sprzymierzeńcami Ziemi. (ret)

Numer: 2005 03Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *