Sport w powiecie

W niedzielę 29 listopada w GM-3 w Mińsku odbył się Jesienny Międzyklubowy Turniej Judo zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Judo „KONTRA” przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki

Judo w Trójce

Sport w powiecie / Judo w Trójce

W zawodach startowało ponad 140 chłopców i dziewcząt z 14 klubów: UKS Spartakus Lublin, Judo Orzeł Żyrardów, PUKS Makowiec, AZS Uniwersytet Warszawski, UKS 7 Sochaczew, MULKS Orion-Technik Radzyń Podlaski, AZS Puławy, UKS 9 Siedlce, MDK Radom, UKS Fight Club Warszawa, MUKS 1 Ostrowiec Świętokrzyski, UKS Atemi Mińsk Mazowiecki, UKS Ruda i UKS Judo KONTRA Mińsk Mazowiecki.
W kategorii dzieci młodszych, rocznik 99 - 02, w wadze 35 kg I miejsce zajęła Katarzyna Przyczyna z UKS Judo KONTRA. W kategorii dzieci starszych(rocznik 97 - 98), w wadze 52kg I miejsce zajął Mikołaj Popis z UKS Judo KONTRA. W wadze 46kg, II miejsce zajął Wiktor Mądry z UKS Judo KONTRA. W wadze 43 kg III miejsce zajął Michał Szczepański z UKS Judo KONTRA.
W kategorii młodziczek i młodzików zawodnicy z Kontry wypadli na medal. W wadze 40kg zwyciężyła Paulina Przyczyna a drugie miejsce zajęła Aleksandra Kokoszka. Zwyciężyli także Cyprian Kolbowski w wadze 46 kg, Alan Celiński (60 kg) i Klaudia Rawska (63 kg). Sylwia Parol zajęła trzecie miejsce w kategorii 46 kg. Również bardzo dobrze wypadli mińscy juniorzy, którzy wywalczyli trzy pierwsze ,miejsca, oraz po jednym drugim i trzecim. Najlepszymi w swoich wagach okazali się Piotr Perczyński (60 kg), Robert Rybczyński (73 kg) i Grzegorz Górski (90 kg). Drugie miejsce w kategorii 60 kg zajęła Urszula Sternicka, a Krzysztof Śmietański był trzeci w kategorii 73 kg.
Zawody odbyły się dzięki uprzejmości dyrektora GM-3 Mirosława Samociuka, który użyczył pięknych obiektów sportowych w swojej szkole i ufundował puchary dla zwycięzców poszczególnych wag. Zawody dofinansowane były przez Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki. Zawody zaszczycili swoją obecnością: dyrektor Zespołu Szkół w Jakubowie Maria Pruszyńska oraz radny gminy Mińsk Mazowiecki, Leszek Kopczyński, który wręczał nagrody na zakończenie zawodów. Miński UM reprezentował Andrzej Ryszawa.

Numer: 2009 49   Autor: (jaz)