Szachy w Piątce

W dniach 14-15 listopada w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbył się Szachowy Weekend w Piątce. W imprezie wzięło udział 47 zawodników z Mińska i okolic. W ramach imprezy zostały rozegrane trzy turnieje - mistrzostwa powiatu mińskiego w szachach, szachowe nadzieje i szachowe początki

Mistrzostwa nadziei

Szachy w Piątce / Mistrzostwa nadziei

Mistrzem powiatu mińskiego w szachach został Jacek Jóźwik zdobywając 6 z 7 punktów, a wicemistrzem - Paweł Parol z 5,5 punktami, trzecie był Dariusz Aniszewski z 4,5 punktami. Tę samą liczbę punktów zdobyli także Jakub Suliborski, Robert Brewczyński, Marcin Zychowicz i Damian Koseski. W kategorii kobiet zwyciężyła Pola Parol pokonując Kamilę Koseską, wśród juniorów zwyciężył Paweł Parol, wyprzedzając, Jakuba Suliborskiego i Damiana Koseskiego. Wśród juniorów młodszych triumfował Damian Koseski, przed Polą Parol i Kamilą Koseską.
 W ramach szachowego weekendu w Piątce zostały rozegrane także turnieje dla średniozaawansowanych i początkujących zawodników. W szachowych nadziejach zwyciężył Dariusz Pskiet – zdobywając komplet 7 punktów, drugie miejsce zajął Mateusz Nowicki, a trzecie Andrzej Koseski. Natomiast w szachowych początkach zwyciężył Jan Wierzbowicz 6 punktów, drugi był Dariusz Kazimierczyk, a trzeci Roland Suliborski.
 Aż sześciu zawodników zdobyło lub podwyższyło kategorie szachowe: Dariusz Pskiet – II, Mateusz Nowicki – III, Jan Wierzbowicz – IV, Dariusz Kazimierczyk – IV, Wojciech Rastawicki – V, Roland Suliborski – V.
Głównym organizatorem Szachowego w Weekendu w Piątce było Mińskie Towarzystwo Szachowe, współorganizatorami SP-5 i MDK, a głównym sponsorem turnieju - firma DEKONTA Polska.
Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali nagrody, najlepsi dyplomy, a zwycięzcy puchary ufundowane przez starostę mińskiego Antoniego Tarczyńskiego. Organizatorzy dziękują także TPMM za ufundowania albumów „Mińsk Mazowiecki i okolice w dawnej fotografii”.
Mistrzostwa Powiatu były ostatnim turniejem z cyklu Grand Prix Mińskiego Towarzystwa Szachowego. Sprawa pierwszego miejsce została rozstrzygnięta w poprzednim turnieju. Natomiast walka o kolejne miejsca toczyła się do ostatniej rundy turnieju. Ostatecznie za Robertem Brewczyńskim uplasował się Paweł Parol oraz kolejno Dariusz Aniszewski, Sławomir Izdebski, Jarosław Mroczek i Jerzy Jackiewicz.
Turnieje były sprawdzianem dla naszych młodych zawodników przed Mazowiecką Ligą Juniorów, która zostanie rozegrana w Sękocinie w dniach 19-22 listopada 2009. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Numer: 2009 47   Autor: (jaz)