Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych czytelników, szukających konkretnych informacji związanych z branżą budowlaną i pokrewnych, doradzamy i pokazujemy najlepsze firmy z powiatu mińskiego i okolic w naszym specjalnym dodatku.
Buduj z nami...
Gorąco zachęcamy firmy do korzystania z naszej oferty promocyjnej. „Buduj z nami...” to cykliczny dodatek branżowy ukazujący się raz w miesiącu. Pragniemy rozwinąć dodatki branżowe w naszym tygodniku. W pomyśle jest stworzenie cyklicznych dodatków tematycznych: motoryzacyjny, sportu i rekreacji, urody, kulinarny. Wymienność tematyczna i branżowy podział na dodatki stanie się dla Państwa bardziej atrakcyjna. Konkretne informacje najlepszych firm i promocji na poszczególne produkty w bliskiej okolicy tylko u nas.
Wszystkie pytania proszę kierować pod dane kontaktowe znajdujące się na końcu dodatku. Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu dobry wybór na długie lata i pozwolimy zaoszczędzić cenny czas.
Przegląd kotła jest konieczny - zadbaj o swoje bezpieczeństwo!
Kotły c.o. i podgrzewacze wody - podobnie jak samochody - wymagają regularnych, corocznych przeglądów, żeby działały sprawnie i bezpiecznie. Niestety często słyszymy o zatruciach czadem podczas kąpieli, a przyczyną tego w wielu sytuacjach bywa zaniedbanie ludzi, którzy nie sprawdzają stanu urządzeń grzewczych. Tylko regularne przeglądy zapobiegają usterkom, są warunkiem bezpiecznej, ekonomicznej eksploatacji i długiej żywotności urządzenia grzewczych oraz niskich wartości emisji dwutlenku węgla.
Dbaj o kocioł jak o samochód!
Według obliczeń specjalistów z branży instalacyjnej, średni roczny czas pracy palnika w kotle wynosi 2 tys. godzin. Jeśli porównamy to z eksploatacją samochodu, to w tym czasie, przy średniej prędkości 50 km na godzinę, przejeżdżamy 100 tys. km. Jest to okres, w którym co najmniej 5 razy odwiedzamy serwis, aby dokonać przeglądu i wymiany zużytych elementów w samochodzie.
O ile o przeglądzie samochodu zazwyczaj wszyscy pamiętają, a świadomość zagrożeń, jakie stwarza zaniedbanie tego jest wysoka, o tyle nie zawsze tak się dzieje w przypadku urządzeń grzewczych. A przecież tylko właściwa eksploatacja, w tym systematyczne przeglądy, zapewnia ich sprawne funkcjonowanie.
Przeglądaj regularnie!
Kontrola urządzeń gazowych polega na sprawdzeniu ich stanu technicznego i ocenie przydatności do dalszej, bezpiecznej eksploatacji. Podczas przeglądu zostają oczyszczone palniki, wymienniki ciepła, filtry, elektroda jonizacyjna i zapłonowa oraz sprawdza się szczelność i prawidłowość działania czujnika ciągu kominowego i całej instalacji grzewczej. Przeglądu urządzenia grzewczego powinna dokonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Podczas przeglądu instalator sprawdza szczelność elementów doprowadzających gaz i wodę, stan instalacji elektrycznej oraz zabezpieczeń i regulatorów.
Ponadto specjalista sprawdza także ogólne działanie naczynia wzbiorczego oraz instalacji grzewczej i ewentualnie dopełnienia je wodą, sprawdza instalację odprowadzającą spaliny i mierzy wartość CO2.
Wszystkie te czynności znacząco obniżają ryzyko awarii w wyniku nieprawidłowej pracy urządzenia. A jakie są skutki zaniedbań? W najlepszym wypadku brak ciepłej wody i zimno w domu, w najgorszym - zatrucie czadem.
Wełna mineralna - dobra izolacja
Wełna mineralna może pełnić jednocześnie różne funkcje, co zawdzięcza swym licznym zaletom. Zastosowana jako izolacja termiczna, zapewnia też wysoką odporność ogniową oraz chroni dom przed hałasem i tłumi drgania. Określenie „wełna mineralna” dotyczy zarówno wełny szklanej, jak i skalnej, czyli kamiennej. Wszystkie rodzaje wełny to dobre izolacje cieplne, wszystkie dobrze tłumią hałas, są przy tym niepalne i paro przepuszczalne. Ważną zaletą wełny jest to, że nie odkształca się pod wpływem podwyższonej wilgotności ani w temperaturze wyższej niż 80°C.
Ciepło twojego domu
Ważnym składnikiem budżetu domowego są wydatki na ogrzewanie. Bardzo istotnym elementem w zmniejszeniu strat ciepła jest szczelna i ciepła stolarka otworowa. W ostatnich latach dużą przychylność konsumentów zyskały okna PCV. Nadają się do wykorzystania praktycznie w każdym typie budynków. Można je bez trudu zastosować zarówno w obiektach zabytkowych jak i domach jednorodzinnych, biurach czy wielkomiejskich blokach. Przy wyborze stolarki należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry cieplne, statyczne i akustyczne.
Firma MAR PLAST od niedawna wprowadziła do swojej oferty okna o podwyższonym standardzie. AVANTGARDE HS, które zawierają : szybę U=1,0, szarą uszczelkę, blokadę błędnego położenia klamki, wypełnienie dolnego wrębu, ciepła ramka SWISSPACER 16mm w kolorze szarym, klamka metalowa, profil pięciokomorowy, to wszystko bez dopłat.
Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego?
Zbliżają się święta, może warto już pomyśleć o niespodziance dla naszych pociech i na nowo umeblować ich pokój? Producenci mebli dziecięcych i młodzieżowych oferują szeroką gamę kolekcji i ciekawych rozwiązań.
Obecnie rynek mebli dziecięcych rozwija się bardzo prężnie i optymistycznie rokuje. Targi europejskie w Poznaniu „Meble 2007” udowodniły, że popyt i wymagania dotyczące mebli dla dzieci i młodzieży są jednakowe, zarówno w Polsce jak i na świecie.Zapotrzebowanie na meble dziecięce i młodzieżowe jest podobne we wszystkich krajach, w których oferujemy nasze produkty. Potrzeby i oczekiwania wszystkich użytkowników również są zbliżone. Pojemność rynku sprzedaży mebli dziecięcych na świecie, to 5 % ogólnej sprzedaży. Najbardziej liczące się cechy współczesnych mebli dziecięcych i młodzieżowych to przede wszystkim: funkcjonalność, wysoka jakość, trwałość, ergonomiczność i ekologiczność.
Jednym z głównych zadań i jednocześnie obowiązujących trendów, jest stworzenie przyjaznego i funkcjonalnego wnętrza, po to, aby dzieci chętnie się w nich uczyły i pilnie odrabiały lekcje przy nowych i wygodnych biurkach. Ważne więc, aby meble podobały się dzieciom i wywoływały ich pozytywne emocje. Trzeba pamiętać, że kolory pokoju dziecięcego i młodzieżowego są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dziecka.
Dobre okno w dachu
Do okien dołączane są zawsze dokładne instrukcje montażu, ale nie radzimy zabierać się za to osobom bez doświadczenia. Wprawdzie zamontowanie takiego okna kosztuje 150-250 zł, ale lepiej tę czynność powierzyć fachowcom niż narażać się na popełnienie błędów, których usunięcie będzie i trudne, i kosztowne. Na budowie własnego domu nie zaszkodzi jednak sprawdzić, czy montażyści działają zgodnie z zasadami, które przedstawiamy w artykule.
Zapraszamy do udziału w grudniowym dodatku „Buduj z nami”
tel./fax 25 758 89 13, 606 28 75 60
e-mail: reklama@co-slychac.pl
Numer: 2009 46 Autor: Przygotował Kamil Grajda
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ