Tenis powiatowy

16-letni Karol Zawadka obronił tytuł Mistrza Powiatu Mińskiego w Tenisie Ziemnym wywalczony w zeszłym roku

Obronił tytuł

Tenis powiatowy / Obronił tytuł

Tym razem Karol, mający ostatnio dobrą passę, wygrał po wyrównanym pojedynku z Wojciechem Piątkiem. Obaj finaliści wcześniej rozprawili się z liderami tegorocznej edycji cyklu „Grand Prix”. Zwycięzca tej klasyfikacji obejmującej w sumie 11 turniejów, również 16-letni Rafał Słodownik uległ Karolowi Zawadce w ćwierćfinale, a wicelider Grand Prix Stefan Bennefoux z Węgrowa po dramatycznym boju przegrał z Wojciechem Piątkiem.
W mistrzostwach wystartowało 38 zawodników w kategorii open, poza tym przeprowadzono rozgrywki wśród kobiet i dzieci, co w sumie dało liczbę 62 startujących zawodników.
W  turnieju kobiet zwyciężyła Anna Płaza przed Adą Maj, Beatą Kowalczyk, Magdą Jarzębską oraz Olą Bąk, i Palomą  Żochowską. W turniejach dla dzieci wśród zaawansowanych wygrał Adrian Zadrożny przed Bartoszem Maciągiem, Karolem Kurkiem i Krzysiem Kosutem. Z początkujących najlepszy był Kuba Trąbiński a za nim Krzyś Bulik, Kasia Wróblewska i  Robert Keniewicz
Za tydzień na kortach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wyszyńskiego 30A rozegrany zostanie turniej MASTERS z udziałem ośmiu najlepszych graczy tegorocznej klasyfikacji, a oprócz wyżej wymienionych w tej elicie mińskiego tenisa będą: Grzegorz Przybysz, Dariusz Kalinowski, Michał Królak i Mirosław Bembnowicz.

Numer: 2009 38   Autor: (jaz)