W dębskiej gminie

Państwo poprzez swoje dzia­łania ośmieszacie tylko gminę. Skargi na mnie do wojewody, te wszystkie plotki o likwidacji szkoły w Cygance. A teraz jeszcze podejrzenia o jakieś ustawienie przetargu. Powinniśmy się godzić, a nie dzielić - takimi słowami wójt Hanna Wodnicka próbowała ostudzić gorącą atmosferę lipcowej sesji rady gminy Dębe Wielkie. Prawie się jej udało

Prawie skłóceni

W dębskiej gminie / Prawie    skłóceni

Podobnie radnemu Tomaszowi Źrodowskiemu. Sprawa dotyczyła przetargu na dowóz dzieci ogłoszonego przez gminę. Dowożone mają być dzieci niepełnosprawne do szkół specjalnych oraz dzieci do szkoły w Cygance.
Pod adresem pani wójt padł zarzut o ustawienie przetargu. W informacji dla radnych zarzucono m. in., że przewoźnik ma zagwarantować opiekę, zrealizował już podobne usługi oraz dysponuje pojazdem nie starszym niż cztery lata. Na koniec w informacji mieszkańców wsi Cyganka powołano się na brak dbałości władz gminy o lokalne finanse. Radny Źrodowski, popierając niezadowolenie wyrażone w informacji, złożył wniosek o skierowanie tej sprawy do komisji rewizyjnej.
Tymczasem wbrew opinii Tomasza Źrodowskiego, sprawa nie powinna być skierowana do komisji. Istnieje droga zaskarżenia wyniku przetargu do urzędu zamówień publicznych. Natomiast z informacji otrzymanej od Alvina Ghajadura, rzecznika prasowego Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, wynika całkiem co innego. Uznał on warunki stawiane przez gminę dla przewoźnika za bardzo dobre i gwarantujące pełne bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Powoływał się także na odpowiednie regulacje prawne w tej dziedzinie. Podobne zdanie wyraziło biuro prawne policji poprzez rzecznika prasowego KGP Mariusza Sokołowskiego. Obaj stwierdzili, że w sytuacji, gdy chodzi o bezpieczeństwo dzieci, koszty usługi przewozowej muszą zejść na dalszy plan.
Czy zatem jest o co się sprzeczać? Wydaje się, że w tym przypadku sprawa jest oczywista. Dobro dzieci, zwłaszcza pokrzywdzonych przez los, nie powinno być rewidowane przez komisję i postrzegane przez pryzmat bezdusznych liczb

Numer: 2009 32   Autor: (jac)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *