Zdrowe wakacje

W Polsce od 1985 roku, który umownie uznaje się za początek epidemii HIV/AIDS, do końca marca 2009 roku odnotowano już ponad 11 tys. zakażeń HIV oraz ponad 2 tys. zachorowań na AIDS. W tym samym czasie powiecie mińskim przy drogach wciąż grasują leśne, obskurne seksdajki

Zaraza podmiejska

Zdrowe wakacje / Zaraza podmiejska

Rozpoczęła się wakacyjna odsłona kampanii społecznej WRÓĆ BEZ HIV. Akcja podkreśla, jak łatwo można zarazić się tym wirusem przez ryzykowne zachowania seksualne. Jak wynika z badań GUS, najliczniejszą grupę osób wyjeżdżających z Polski stanowią osoby między 18 a 35 rokiem życia i wyjeżdżające zarówno w celach zarobkowych jak i turystycznych. Grupę tę charakteryzuje też duża aktywność seksualna i gotowość do poszukiwania lub zmiany partnera seksualnego. Często wyjazd oznacza rozłąkę ze stałym partnerem. Wszystkie te statystyczne dane, ale też codzienne obserwacje, wpłynęły na decyzję o skierowaniu kampanii do osób podróżujących. Podróżujących za granicę, ale też w kraju. Bez względu na czas trwania i charakter wyjazdu.
Podobnie jak w latach poprzednich, kampania ma charakter multimedialny. W ramach kampanii powstały cztery kreacje: „Wakacje marzeń - 2099 zł. HIV gratis” z myślą o osobach podróżujących turystycznie, „Praca za granicą - 1250. HIV gratis” dla osób wyjeżdżających do pracy, „Przystanek w podróży - 50 zł. HIV gratis” dla klientów osób sprzedających usługi seksualne oraz czwarta - „Wyjazd służbowy. Dieta - 45. HIV gratis.” dla podróżujących służbowo. Wszystkie kreacje łączy proste, uniwersalne logo - walizka z jednoznacznym komunikatem „Wróć bez HIV”. W akcję zaangażowane są głównie media, w tym nasz tygodnik.
Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim nie jest uczestnikiem akcji WRÓĆ BEZ HIV – informuje Daniel Niezdropa, oficer prasowy mińskiej KPP.
Policjanci w ramach swojej pracy prowadzą działania zmierzające do zminimalizowania i ograniczenia prostytucji, jako jednego ze zjawisk patologicznych. Na terenie powiatu mińskiego notowano przypadki przydrożnej prostytucji. Policjanci do tej pory sprawdzali i legitymowali kobiety, które pojawiały się
w rejonie drogi krajowej nr 50. Przeprowadzano wspólne akcje ze strażą leśną, ukierunkowane na ochronę terenów zielonych.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego również interweniowali w przypadkach, kiedy mogło dochodzić do stwarzania zagrożenia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji sprawdzali czy kobiety legitymują się autentycznymi dokumentami oraz czy nie są poszukiwane. W przypadku cudzoziemek sprawdzano legalność pobytu. Policjanci w ramach prowadzonych akcji udzielali mandatów porządkowych. W ostatnich latach zdarzały się również deportacje, szczególnie kobiet zza wschodniej granicy. Policjanci zajmujący się zwalczaniem tej patologii na bieżąco monitorują zagrożenia prostytucją i interweniują, kiedy tylko docierają do policji sygnały o występowaniu takich przypadków.
To nie koniec, bo jeszcze w czasie wakacji będziemy świadkami dynamicznej akcji przeciw leśnym prostytutkom,
a o jej wynikach poinformujemy naszych czytelników.

Numer: 2009 29   Autor: J. Zbigniew Piątkowski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *