Kasianiecka w Bułgarii

Ciepło i gorąco uśmiechnęło się morze do Zespołu Kasianiecka z Kałuszyna, który rozpoczął wakacyjne wojaże wyjazdem do Bałczika w Bułgarii na Międzynarodowy Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Sztuk „Uśmiechy morza”

Złoto z Bałczika

Kasianiecka w Bułgarii / Złoto z Bałczika

Dzieciaki, działające przy Szkole Podstawowej w Kałuszynie pod opieką Teresy Kowalskiej i Katarzyny Berskiej oraz młodzież z Ewą Wąsowską wypoczywali w dwugwiazdkowym hotelu, położonym nad samym Morzem Czarnym, a wyposażonym w otwarty basen, z którego młodzi kaluszynianie codziennie korzystali. Sam Bałczik bardzo im się podobał. Przystępne ceny, smaczna smakowa woda oczarowały przyjezdnych. Największą atrakcją wyjazdu okazał się jednak ogród botaniczny, w którym znajduje się pałac rumuńskiej królowej Marii oraz kolekcja kaktusów.
Naczelnym punktem wyjazdu nie były jednak wycieczki do pobliskich miasteczek i plażowanie, ale występy podczas festiwalu. Prezentacje konkursowe odbyły się już drugiego dnia międzynarodowej imprezy. Konkurencja była duża, a wszystkie występy na bardzo wysokim poziomie. Można było podziwiać tancerzy i wokalistów m.in. z Rosji, Białorusi, Serbii, Rumunii, Ukrainy, Turcji, Bułgarii no i oczywiście z Polski.
Kolejnego dnia pobytu, po wszystkich prezentacjach konkursowych, stromymi uliczkami miasta przeszedł taneczny, kolorowy korowód, by na głównym placu Bałcziku wysłuchać werdyktu jury. Niesamowite piski i okrzyki szczęścia można było usłyszeć wówczas w całym miescie. Krzyczeli
i radowali się wszyscy zwycięzcy, a wśród nich… Kasianiecka, która bezapelacyjnie wygrała z pozostałymi zespołami ludowymi w kategorii 9-13 lat i na trzecim miejscu w kategorii młodzieżowej czyli powyżej14 lat. Uśmiechom nie było końca, a słoneczna pogoda dodawała sił i uroku małej bułgarskiej miejscowości.
13 lipca zespół (w towarzystwie Eksplozji - drugiej grupy z kałuszyńskiej podstawówki) wyjeżdża na Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Trzymamy więc mocno kciuki za kolejne sukcesy oraz rozsławianie Kałuszyna i Mazowsza w kraju.

Numer: 2009 29   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *