W mińskim OHP

Rok szkolny 2008/2009 w Ochotniczym Hufcu Pracy w Mińsku Mazowieckim uwieńczony został licznymi sukcesami zarówno na polu edukacyjnym jak i wychowawczym. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością kierownik Wydziału Kształcenia MW OHP Barbara Sawicka, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Sławomir Kuligowski, pracodawcy, dyrekcja i nauczyciele GM-2

Spełnili marzenia

W mińskim OHP / Spełnili marzenia

Zakończenie roku szkolnego w mińskim OHP było okazją do podsumowań, podziękowań, refleksji nad minionym rokiem. Dzięki wytężonej pracy kadry OHP w Mińsku Mazowieckim Maz. jednostka funkcjonuje dynamicznie.
 Uczestnicy dowiedli, że tego typu placówka jest w rejonie Mińska Mazowieckiego bardzo potrzebna. Swoim zaangażowaniem w szkole i na praktykach zawodowych udowodnili, że zasługują na szansę zmiany swego życia na lepsze.  Odebrali też szereg nagród za osiągnięcia edukacyjne, sportowe oraz bardzo dobre wyniki w praktycznej nauce zawodu. Powodem do dumy są zdecydowanie lepsze wyniki egzaminów kompetencji w klasach III.
Argumentem dla utrzymania mińskiej placówki jest to, że co roku zgłasza się do niej coraz więcej chętnych. W minionym roku szkolnym w mińskim OHP uczniowie kształcili się w sześciu klasach, od nowego planowane są kolejne. Zmienia się również struktura społeczna uczestników hufca. Nie jest to już młodzież pochodząca z rodzin patologicznych czy zaniedbanych. Do hufca zgłaszają się coraz częściej uczniowie z pełnych, dobrze sytuowanych finansowo rodzin, w których rodzice są zapracowani i nie mają czasu dla swoich pociech. Uczniowie tacy mają często w swoich macierzystych szkołach problemy edukacyjne i wychowawcze.
Właśnie OHP daje szansę i otwiera perspektywy przed wszystkimi młodymi, często zagubionymi ludźmi, którzy mogą nie tylko ukończyć szkołę, zdobyć zawód, ale także zmienić swoje nastawienie do życia. Uczestnicy stają się bardziej otwarci, wrażliwi, odpowiedzialni, potrafią dobrze funkcjonować w społeczności.
W czasie wakacji hufiec intensywnie pracuje, prowadząc rekrutację na nowy rok szkolny 2009/2010. Kandydaci zgłaszają się do OHP, zapoznają się ze specyfiką działania placówki oraz wybierają zawody w jakich chcieliby się kształcić. Absolwenci klas trzecich zdają egzaminy sprawdzające a uczniowie rzemieślniczej nauki zawodu egzaminy czeladnicze. Znaczna większość, ok. 90% absolwentów hufca po zdobyciu kwalifikacji zawodowych podejmuje stałą pracę. Z roku na rok, coraz większa liczba uczniów kontynuuje naukę w szkołach zawodowych oraz liceach zaocznych.
Przez całe wakacje w godz. 7-15 czynna jest świetlica działająca przy hufcu.

Numer: 2009 27   Autor: Janko Frydajski





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *