Sport w powiecie

W minioną niedzielę 28 czerwca w Lublinie odbyła się już VII edycja cyklu wyścigów kolarskich Mazovia MTB Marathon organizowanych przez Cezarego Zamanę

Błotna jazda w Lublinie

Sport w powiecie / Błotna jazda w Lublinie

I tym razem mińska grupa Dynamo MOSiR Pak-Plast nie dała zaskoczyć się rywalom i drużynowo awansowała na 5 miejsce klasyfikacji generalnej cyklu.
Na starcie imprezy stanęło ponad 900 uczestników na trzech dystansach: hobby – 16 km, mega – 64 km i giga 94 km.  Start i meta wyznaczone zostały na terenie ośrodka „Słoneczny Wrotków” położonego nad przepięknym Zalewem Zemborzyckim.
Trasa maratonu tym razem w większości wiodła przez odkryte tereny Ziemi Lubelskiej, jednakże po niedawnych opadach deszczu sprawny przejazd przez łąki czy wąskie polne drogi był nie lada wyczynem.  Krótkie leśne odcinki natomiast zamieniały się nierzadko w grzęzawiska, których pokonanie możliwe było dopiero po zejściu z roweru. Był to prawdziwy egzamin dla kolarzy i sprzętu.
W tak trudnych warunkach najlepiej na średnim dystansie pojechał Łukasz Ponikowski zajmując 52 miejsce, na 125 przyjechał Jacek Tomkiewicz,
a wśród dziewcząt na 3 miejscu w swojej kategorii wiekowej finiszowała Asia Kalinowska.  Na najbardziej wymagającej trasie - giga pierwszy z Dynama przyjechał Krzysztof Piętka zajmując 8 miejsce, drugi był Krzysztof Kurdej – miejsce 14, trzeci Sławek Kunka – 25. Jednocześnie Piętka w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce.
Zawodnicy startujący na najkrótszym dystansie również do pokonania mieli błotnistą trasę, która wyznaczona była wokół Zalewu Zemborzyckiego. Najlepiej poradził sobie na niej Rafał Ponikowski, który po rewelacyjnym finiszu wygrał zmagania. Kamil Borucki i Konrad Murawski zajęli ex aequo 6 miejsce. Dziewczęta Natalia Kurdej i Paulina Ponikowska również rewelacyjnie pojechały i stanęły na drugim stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych.
Wspomnieć należy również o klasyfikacji  rodzinnej Mazovii, w której Ponikowscy z Karoliny po raz kolejny zajęli drugie miejsce.

Numer: 2009 27   Autor: (jaz)