Niebezpieczne rewiry

Na zaproszenie przewodniczącego Rady Gminy Siennica na ostatnią samorządową sesję przybył kom. Paweł Winek, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim do spraw kryminalnych.

Arkadyjska Siennica

Niebezpieczne rewiry / Arkadyjska Siennica

Komendant przygotował referat dotyczący bezpieczeństwa publicznego w gminie Siennica. „Nie ma na tym terenie poważniejszych przestępstw kryminalnych, nie notuje się też działalności zorganizowanych grup przestępczych” – tymi słowami Paweł Winek podsumował zagrożenie przestępczością.
Faktycznie patrząc na prezentowane przez komendanta liczby można powiedzieć o znacznym spadku przestępstw. W 2008 roku na terenie gminy Siennica popełniono jedynie 24 przestępstwa o charakterze kryminalnym. Dla porównania w 2007 roku popełniono ich aż 47. Policjanci wszystkich komórek, zarówno kryminalni, prewencja jak i drogówka, prowadzili szereg działań zmierzających do zminimalizowania zdarzeń o charakterze przestępczym. Położono szczególny nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wzrosła liczba mandatów porządkowych i udzielanych za wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Na terenie gminy Siennica osiągnięto ponad 40 % wykrywalność przestępstw kryminalnych. Jak zwykle były też postulaty dotyczące zwiększania działań w różnych dziedzinach.
Po policyjnym wystąpieniu głos zabrał przewodniczący Jacek Zwierz, który serdecznie podziękował za prace dotychczasowego dzielnicowego mł. asp. Zbigniewa Pliszki. Do tych ciepłych słów dołączył się Wójt Grzegorz Zieliński, dziękując przy tym za zaangażowanie wszystkim policjantom pełniącym służbę na terenie siennickiej gminy.

Numer: 2009 24

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *