Porażki Mazovii Mińsk Mazowiecki ze Spartą Jazgarzew i Wulkanem Zakrzew spowodowały, że by zachować szansę na utrzymanie, mińszczanie nie mogą liczyć już tylko na siebie. Ze szczytu ligi okręgowej po porażce z Olszycem spadła Jutrzenka Majster-Pol Cegłów.

Dno coraz bliżej

Ligi piłkarskie / Dno coraz bliżej

Sparta Jazgarzew pokonała Mazovię na własnym boisku. Nasi piłkarze dojechali na miejsce 12 minut przed meczem
i właściwie nie było czasu na rozgrzewkę, więc tym także można tłumaczyć nieudaną postawę podopiecznych Puchalskiego. Po pierwszej połowie było już 5:1 dla gospodarzy, a mecz zakończył się wynikiem 6:2. Bramki dla naszych zdobyli Piotr Kiszczak i Ryszard Piwek.
Mińszczanie musieli się postarać o dobry wynik z Wulkanem Zakrzew. Istniały obawy dotyczące obsady bramki. Wydawało się, że Michał Gawin, który zszedł po pierwszej połowie meczu ze Spartą z powodu błędu przy jednym z goli dla jazgarzewian nie zagra w sobotę, a jego miejsce zajmie Łukasz Stelmaszczyk, ale te prognozy nie sprawdziły się.
Była szansa, że gospodarze powalczą, ale nadzieje zostały rozwiane już na początku spotkania. W 5 minucie arbiter podyktował jedenastkę za rzekomy faul w polu karnym. Golkiper mińszczan nie zdołał obronić strzału Ziółka i goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Chwilę później z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Stępniewski. W 18 minucie, dość szczęśliwie, zakrzewianie pognębili mińszczan, dokładając trzecią bramkę autorstwa Izdebskiego. W drugiej połowie zawodnicy Mazovii grali trochę lepiej, ale zmarnowali kilka znakomitych okazji do wyrównania. W 48 minucie gola z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Roland Emeka. Pojawiła się szansa na doprowadzenie do remisu, ale przez dłuższy czas mińszczanie nie mogli strzelić kolejnej bramki. Ku ich rozpaczy w 88 minucie goście podwyższyli na 4:1. Takim też wynikiem skończyło się to spotkanie. Zakrzewianie kosztem Mazovii zapewnili sobie utrzymanie, a Mazovia będzie musiała liczyć nie tylko na własne siły w walce o czwartoligowy byt. Ciągle ma szansę na grę w barażu, ale do tego potrzeba wygrać 2 ostatnie mecze, a swoje musi przegrać KS Warka.
Victoria Sulejówek zremisowała z Podlasiem Sokołów Podlaski 0:0, a Pogoń Siedlce, mimo porażki 1:3 z Okęciem Warszawa, ma wciąż szansę na awans do III ligi.
Po bardzo słabym meczu Jutrzenka Majster-Pol Cegłów przegrała z Koroną Olszyc 0:1 i spadła na drugie miejsce w tabeli siedleckiej okręgówki. Nowym liderem został Naprzód Skórzec, który wygrał z Orłem Łosice 5:1. Po tym meczu od cegłowian na chwilę oddaliła się czwarta liga, ale w kolejnym meczu na pewno powalczą o powrót na szczyt.

Nie siedź w domu...
IV liga: 33. kolejka: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Korona Góra Kalwaria 6 czerwca 17:00, Pogoń Siedlce
– MKS Przasnysz 6 czerwca 17:00, Victoria Sulejówek
– MKS Ciechanów 6 czerwca 17:00
34. kolejka: KS Piaseczno – Mazovia Mińsk Mazowiecki 10 czerwca 17:30, Przyszłość Włochy (Warszawa)
– Victoria Sulejówek 10 czerwca 17:30, Korona Ostrołęka
– Pogoń Siedlce 10 czerwca 17:30
Okręgówka: ŁKS Łochów – Jutrzenka Cegłów 7 czerwca 17:00, Tęcza Stanisławów – Hutnik Huta Czechy
6 czerwca 17:00, Podlasie II Sokołów Podlaski – Victoria Kałuszyn 7 czerwca 17:00, Tygrys Huta Mińska – Wilga Miastków 6 czerwca 18:00
A-klasa: Płomień Dębe Wielkie – Wektra Dziewule
7 czerwca 17:00, Mazowsze Siedlce – LKS Ostrówek
7 czerwca 12:00, Sokół Kołbiel – Mazur II Karczew, PUG Bielany (Warszawa) – Watra Mrozy, Rokola Otwock Wielki – Fenix Siennica
B-klasa: Jutrzenka Junior Cegłów – Herkules Nowe Osiny 7 czerwca 15:00, LZS Starawieś – Mazovia II Mińsk Mazowiecki

WYNIKI I TABELE:

IV liga południe
31. kolejka: Sparta Jazgarzew – Mazovia Mińsk Maz. 6:2; 32. kolejka: Mazovia – Wulkan Zakrzew 1:4
1. Radomiak Radom    29    74    94-21
2. KS Piaseczno    30    74    76-29
15. Mazovia Mińsk Maz.    30    24    31-84
IV liga północ
31. kolejka: Pogoń Siedlce – MKS Mława 4:1, Victoria Sulejówek – Korona Ostrołęka 4:1; 32. kolejka: Okęcie Warszawa – Pogoń Siedlce 3:1, Podlasie Sokołów Podlaski – Victoria Sulejówek 0:0
1. Pogoń Siedlce    30    61    67-27
2. Tęcza 34 Płońsk    30    60    58-26
8. Victoria Sulejówek    30    50    45-37
Okręgówka – Siedlce
Victoria Kałuszyn – Tygrys Huta Mińska 1:1, Czarni Węgrów – Tęcza Stanisławów 1:1, Jutrzenka Cegłów – Korona Olszyc 0:1
1. Naprzód Skórzec    26    54    66-36
2. Jutrzenka Cegłów    26    52    60-34
8. Tygrys Huta Mińska    26    37    39-38
12. Victoria Kałuszyn    26    31    43-51
14. Tęcza Stanisławów    26    26    39-56
A-klasa – Siedlce
Wisła Maciejowie – Płomień Dębe Wielkie 2:2, Błękitni Stoczek – Mazowsze Siedlce 2:2
1. Zorza Sterdyń    23    52    57-22
2. Błękitni Stoczek    23    47    65-34
4. Mazowsze Siedlce    23    41    56-28
12. Płomień Dębe Wielkie    23    19    28-61
A-klasa – Warszawa III
Bór Regut – Fenix Siennica 3:3, Watra Mrozy – Rokola Otwock Wielki 1:2, Orzeł Parysów – Sokół Kołbiel 0:4
1. Józefovia Józefów    24    64    107-21
2. Mazur II Karczew    24    59    94-28
7. Watra Mrozy    24    34    42-51
9. Sokół Kołbiel    24    33    47-54
12. Fenix Siennica    24    15    45-85
B-klasa – Siedlce
Herkules N. Osiny – Mazovia II Mińsk Maz. - w pierwotnym terminie (31 maja, 15:00) odwołany z powodu złego stanu boiska, Jutrzenka J. Cegłów – Liwia Łochów 6:1
1. Kosovia Kosów Lacki    17    38    45-19
2. Mazovia Mińsk Maz.    15    36    49-13
6. Jutrzenka J. Cegłów    16    25    46-30
8. Herkules Nowe Osiny    15    18    22-30

Numer: 2009 23   Autor: (ip)