Sport w powiecie

W sobotę, 23 maja do meczów inauguracyjnego turnieju siatkówki plażowej stanęło 34 zawodników

Mińska - plażowa

Sport w powiecie / Mińska - plażowa

Pogoda nie nastrajała optymistycznie, ale wola walki siatkarzy pozwoliła na sprawne przeprowadzenie turnieju. W opadach deszczu, przerywanych przebłyskami słońca z pięknego nieba zawodnicy walczyli w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni do lat 15 oraz mężczyźni powyżej lat 15. Na starcie oprócz mińskich drużyn pojawili się także zawodnicy z Mrozów i Skierniewic. W kategorii mężczyzn powyżej lat 15 rozgrywki przeprowadzono w trzech grupach liczących po trzy drużyny. Najlepsze zespoły z grup to: Skierniewice (Jarosław Janas i Michał Kędzior), Skierniewice Bracia (Maciej i Michał Kafarscy) i  Mrozy (Kamil Durek i Mateusz Sekular). Własnie te trzy zespoły grały o miejsca na podium – po dwóch przegranych meczach Mrozy ustąpiły drużynom ze Skierniewic.
Kategoria chłopcy do lat 15 to 2 grupy po 3 drużyny (Bracia, GM-3 I, GM-3 II, Młode Zatorzaki, MM ZPower oraz Nadrzeczna).  W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwie drużyny z drugich miejsc w grupie: Młode Zatorzaki nie poradziły sobie z GM-3 II (Oliwier Szwalski i Bartek Rudnicki) i przegrały 8:15 i 10:15. W meczu pierwszych drużyn z każdej z grupy zwyciężyli Bracia w składzie Emil i Maciej Pukianiec, którym ustąpiła drużyna GM-3 I w składzie Kamil Kuczerenko i Sebastian Kaczmarek.
Na starcie kategorii kobiet stanęły tylko dwie drużyny – znana już z poprzedniego roku drużyna Paulina Kwadrat w składzie Paulina Borek i Paulina Durek oraz nowy narybek mińskiej siatkówki plażowej – Dąbrówka tj. 12-letnie Anie Przyborowska i Borejko. Niestety musiały one ustąpić doświadczonym „Paulinom” z Mrozów, które pokonały Dąbrówkę 15:9 i 15:6.
Zawodnicy i zawodniczki z podium otrzymali markowe torby i plecaki ufundowane przez MOSiR, medale i dyplomy, a wszyscy, którzy tego dnia postanowili powalczyć na dwóch nowych, mińskich boiskach do plażówki znajdujących się przy ul. Sportowej 1, otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W trakcie trwania turnieju zgromadzeni zawodnicy wymieniali poglądy i doświadczenia przy grillu i muzyce. Obiecali, że nie opuszczą turnieju Grand Prix, który odbędzie się w wakacje.

Numer: 2009 22   Autor: (jaz)