Cykliści w Otwocku

Kolejny z cyklu wyścigów Mazovia MTB Marathon 2009, który odbył się w niedzielę 19 kwietnia w Otwocku, ponownie przyniósł medalowe miejsca kolarzy Dynama, a dobra postawa całego zespołu pozwoliła grupie wejść do pierwszej dziesiątki

Jechali jak burza

Cykliści w Otwocku / Jechali jak burza

Na starcie imprezy stanęło blisko 1400 osób, a wśród nich także zawodnicy Dynama. Na dystansie hobby (15 km) wśród chłopców triumfował Rafał Ponikowski, który wyrasta na juniorską „gwiazdkę” Dynama, a wśród dziewcząt najlepsza była startująca dopiero drugi raz Asia Kalinowska. Na pochwałę zasługuje również najmłodszy zawodnik mińskiej grupy Maciek Proniewicz, który w swojej kategorii wiekowej (HM1) zajął 3 miejsce.
Seniorzy nieźle poradzili sobie z dystansami giga (78 km) i mega (58 km). Na pierwszym z nich Krzysztof Piętka zajął 14 miejsce, Jacek Tomkiewicz był 27, a Krzysztof Kurdej - 40. Jednocześnie Tomkiewicz w swojej kategorii wiekowej (M4) stanął na trzecim stopniu podium.
Dystans mega najszybciej z Dynama ukończył Sławomir Kunka zajmując 98 miejsce wśród 920 kolarzy, Cezary Chądzyński był 122, a Tomasz Szczepaniak - 148.
Obecnie grupa Dynamo zajmuje 9 – najwyższe miejsce w historii startów w Mazovii.
Kolarstwo w Mińsku Mazowieckim to nie tylko Dynamo. O rodzimych kolarzach w tym roku pierwszy raz usłyszeliśmy już pod koniec marca, kiedy to w stolicy prezes MZWK udekorował najlepszych zawodników Mazowsza w 2008 r. w kategoriach „szosa” oraz MTB. W gronie szosowców na trzecim miejscu uplasował się mińszczanin Jakub Tomkiewicz, zaś w kategorii MTB jeszcze wyższe, drugie miejsce zajął jego młodszy brat, Paweł.

Numer: 2009 17   Autor: (jaz)