Szachy w Dąbrówce

18 kwietnia w Mińsku odbyły się drugie otwarte mistrzostwa w szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki oraz indywidualne mistrzostwa szkół Mińska Mazowieckiego. Otwarcia turnieju dokonał dyrektor Sławomir Domański życząc wszystkim dobrej zabawy, wielu wygranych oraz sportowej rywalizacji

Talenty królowej

Szachy w Dąbrówce / Talenty królowej

Życzenie dyrektora stało się zarazem wróżbą, bowiem rywalizacji i zaciętości nie brakowało przez całe zawody, które przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, przy tempie gry na jednego zawodnika 15 minut.
W kategorii open szkół podstawowych pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Damian Koseski reprezentujący SP-2, tuż za nim uplasował się Paweł Dębała ze SP w Stojadłach, a brąz wywalczył Arkadiusz Abramowski – także z SP-2. Także w kategorii dziewcząt klas I-III prym wiedli gospodarze, dwa pierwsze miejsca zajęły uczennice Dąbrówki - Izabela Moraczewska i Kamila Koseska, zaś trzecia była Natalia Bartnicka ze SP-5. W kategorii dziewcząt klas IV - VI pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Witan z SP-2. W klasyfikacji chłopców klas I-III zwyciężył Damian Koseski z SP-2, drugie miejsce wywalczył Mateusz Nowicki - SP-5 Mińsk, zaś na trzecim miejscu uplasował się Kuba Wołosiewicz – kolejny uczeń Dąbrówki. Z kolei w kategorii chłopców klas IV-VI na najwyższym podium stanął Paweł Dębała reprezentujący SP Stojadła, srebro uzyskał Arkadiusz Abramowski SP-2, a brąz Kamil Paździorek.
Kategorię open szkół ponadpodstawowych oraz kategorię szkół gimnazjalnych zdominowała Macierzanka. Najlepszymi zawodnikami zostali Jakub Suliborski zajmując pierwsze miejsce, drugie przypadło Arturowi Suliborskiemu, a trzecie wywalczył Paweł Sawczuk. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jarosław Mroczek, natomiast w kategorii dziewcząt złoto wywalczyła Katarzyna Bartnicka z GM-2.
W bojach na szachownicach brały udział również drużyny-przedstawiciele szkół podstawowych i  ponadpodstawowych powiatu mińskiego. I tutaj bezkonkurencyjna okazała się SP-2 im. Dąbrówki w Mińsku. Kolejne miejsce zajął SP-1 im.Kopernika, a trzecie – SP ze Stojadeł. Miano najlepszej drużyny wśród szkół ponadpodstawowych wywalczyło Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska, a II miejsce Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku.
Wszyscy zawodnicy startujący w turnieju królewskiej gry otrzymali nagrody rzeczowe. Natomiast zwycięskie drużyny oraz indywidualni zawodnicy, którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i medale.

Numer: 2009 17   Autor: (jaz)