Sport w powiecie

W Lublinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci oraz młodzików i juniorów młodszych w judo. W turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników i zawodniczek, w tym 10 osób reprezentowało barwy mińskiego UKS Judo Kontra, którego trenerem jest Zdzisław Wiącek, 6 klubową filię Siedlce – Skórzec, prowadzoną przez Sebastiana Wiącka, zaś 1 zawodniczka występowała w barwach UKS Halinów.

Udani judocy

Sport w powiecie / Udani judocy

W kategorii dzieci (rocznik’97 i młodsi) pierwsze miejsca zajęli Katarzyna Przyczyna (waga do 30 kg), Mikołaj Popis (do 42 kg) – oboje UKS Judo Kontra Mińsk, Oskar Kadej (do 30 kg) z UKS Siedlce – Skórzec, a także Karolina Wieczorek (do 35 kg) reprezentująca UKS Halinów. Drugie miejsca zajęli w tej kategorii Izabella Kurek (do 32 kg) i Kacper Jarząbek (do 26kg) z mińskiego UKS.
W kategorii młodzicy i juniorzy młodsi (rocznik 1996 - 1993) w wadze do 40 kg niepokonana okazała się Paulina Przyczyna z UKS Judo Kontra Mińsk. Drugie miejsca zajęli Robert Rybczyński (do 73 kg) reprezentujący miński klub, a także dwie zawodniczki z UKS Judo Kontra Siedlce – Skórzec Aleksandra Kokoszka (do 40 kg) i Katarzyna Gil (do 44 kg).
Natomiast w Warszawie odbyły się eliminacje regionu do pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych w judo (rocznik 1993-1996). Z mińskiego klubu UKS Judo Kontra do pucharu Polski zakwalifikowali się: na I miejscu Klaudia Rawska (waga do 57 kg), wygrywając w swojej kategorii aż 4 walki, podobnie jak Zbigniew Cieślik, który zajął trzecią pozycję (do 55 kg). III miejsce zajęła także Paulina Przyczyna (do 40 kg), której sukces jest tym większy, iż startowała osłabiona przebytą chorobą. Z piątych miejsc zakwalifikowali się również Sylwia Parol (do 44kg) i Aleksandra Kokoszka (do 40kg).Puchar Polski odbędzie się w Pile w dniach 28 - 29 marca.

Numer: 2009 14   Autor: (mm)