Mińskie lodowisko

Kolejny sezon pracy lodowiska za nami. Właśnie dokonano podsumowania trzymiesięcznych spotkań na ślizgawce. W sobotę dzieci zmagały się z konkurencjami sportowymi „z przymrużeniem oka”. Były tańce z balonami, slalomy, rzuty ringiem na patyki oraz quiz wiedzy o lodowisku, w którym dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą zagadnień związanych z lodowiskiem jak np. rodzaj paliwa, którym napędzana jest maszyna do czyszczenia tafli czy podanie nazwy 4 ulic okalających lodowisko

Koniec ślizgów

Mińskie lodowisko / Koniec ślizgów

Przy okazji rozdano liczne nagrody rzeczowe, słodycze oraz dyplomy ufundowane przez MOSiR Zgodnie z zapowiedzią wyróżniono także Antka Gańko, któremu w tym sezonie przypadł zaszczytny tytuł „Króla Lodowiska”, czyli najbardziej obiecującego łyżwiarza młodego pokolenia. Antek (nieomal jednogłośnie) werdyktem jury oraz opiniami uczestników, w pełni zasłużył na ten tytuł, ponieważ na lodowisku prezentuje niesłychane, jak na swój wiek, umiejętności łyżwiarskie.
Rozegrano ostatni mecz hokejowy pomiędzy amatorską drużyną Dynamo Mińsk Mazowiecki, a drużyną Towarzystwa Hokejowego z Siedlec. Jak to zwykle w tym sporcie, tak i podczas tego spotkania towarzyszyły wszystkim zgromadzonym sportowe emocje do ostatniej „trąbki”. Arbitrem spotkania był Prezes OZPN Krzysztof Karaś. Mecz rozpoczął się od licznych, wzajemnych ataków na bramki, które nie przynosiły żadnej drużynie zdobyczy bramkowych. Pod koniec pierwszej tercji padły dwie bramki (A. Dmowski, S. Denysiuk) dla drużyny wschodnich sąsiadów. Druga tercja była dosyć wyrównana, z lekkim wskazaniem na gości, którzy swoje wieloletnie doświadczenie udokumentowali zdobyciem następnej bramki (A. Broniewski). Nasi reprezentanci w połowie drugiej tercji zaakcentowali swoją obecność na lodzie poprzez zdobycie dwóch bramek (Sz. Zdrojek, M. Żak). Trzecia tercja, podobnie jak całe spotkanie to przewaga siedlczan - w tej części padły trzy bramki gości (J. Koper, M. Karaś i A. Dmowski) i jedna gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 6:3.
Krzysztof Piętka, inicjator hokejowych przedsięwzięć w mieście, podziękował zgromadzonym za współpracę i zaangażowanie oraz rozdał bramkarzom okolicznościowe statuetki, a Henryk Kulhawik, występujący z ramienia MOSiR obdarował drużyny pamiątkowymi pucharami. Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania należą się Janowi Ulmerowi, który dzielnie trenował i przygotowywał naszych zawodników do zawodów. Ostatni pożegnalny ślizg z wolnym wstępem dla każdego zgromadził ogromną liczbę łyżwiarzy, którzy po raz ostatni w tym sezonie, ale nie ostatni w tym roku, dali się ponieść swoim łyżwom.

Numer: 2009 14   Autor: (jaz)