Mimo piątku, a więc powszedniego terminu rozgrywania eliminacji do grupy open zapisało się 40 zespołów. Oznaczało to skrócenie czasu pojedynków do 8 minut i konieczność przeniesienia meczów grupowych na finałową sobotę. Takie szczęście miało 8 drużyn, a wśród nich zwycięzcy – mińscy Korsarze
Gwiazdy Korsarzy

Piłkarski maraton wyjścia z grup rozpoczęły drużyny SPoF Gamers, PLM, Desperados, FC Borki, Margo, Wyborowi, FC Okrzeja, STS Team oraz SŁW i Korsarze.
Żadnej z przegranych drużyn nie brakowało woli walki, a o wyjściu z grupy decydowały nie tylko punkty, ale także bramki i bezpośrednie pojedynki. W grupach zazwyczaj padało od 10 do 18 bramek, ale z jednym wyjątkiem – grupy J, w której dzięki 12 golom Korsarzy padło 23 bramki. Podobną liczbę trafień miało SŁW i Margo. Nie wszystkie miały szczęście w ćwierćfinałach, a najmniej zespół PLM Mariusza Miziołka, z m.in. Adrianem Chłopikiem, Alanem Grabkiem i Łukaszem Stelmaszczykiem, który po remisie ze SPoF Gamers przegrał 3:4 w karnych. W pozostałych meczach Desperados poradził sobie 2:0 z FC Borkami. Margo rozgromiło 4:0 Wyborowych, a FC Okrzeja i Korsarze wygrali po 2:1 z STS Team i SŁW.
Po ciężkim boju z PLM, drużyna Mariusza Cieślaka otrzymała nagrodę – wolny los i grę w pierwszej trójce turnieju.
Dołączyli do nich Korsarze po zwycięstwie na karne z FC Okrzeją i Desperados, który z trudem pokonał Hugo 1:0. W finale też nie było gradu bramek – Desperados przegrali po 0:1 z SPoF Gamers i Korsarzami, zajmując tym samym trzecie miejsce.
Mecz o złoto Korsarzy z Gamersami przypominał horror, ale więcej zimnej krwi zachowali piłkarze Grzegorza Brzosta i to oni stali się zwycięzcami 11. Halówki. Prowadził ich do boju Grzegorz Ryżko (8 bramek), na bramce stał Grzegorz Czap, a w polu zmieniali się Łukasz Ryżko, Tomasz Brzost, Piotr Ryżko, Miłosz Wiechetek i Dariusz Olszewski.
Srebrny zespół SPoF Gamers to Adrian Kielczyk, Mateusz Gachna, Maciej Reda, Marian Cieślak, Piotr Kielak, Mariusz Śliwa, Kuba Gańko i Przemek Milewski, a w brązowych Desperados zagrali: Piotr Rasztawicki, Piotr Jaguścik, Piotr Wycisłowski, Dominik Skorza, Maksymilian Stawicki, Dominik Zaręba i wybrany przez sędziów as bramki – Michał Nowicki.
Ale król strzelców nie grał w medalowych zespołach, a w drużynie Margo, którą zabrał Mariusz Rechnio. Krzysztof Sztrefner strzelił aż 9 goli (w tym jedną bramkę z przewrotki) i to on zawiózł do Warszawy statuetkę Co słychać?.
W sumie najlepsze drużyny turnieju w 71 meczach strzeliły 163 goli, co daje średnią 2,3 bramki na mecz.
Turniej open zakończył tegoroczne rozgrywki XI Mistrzostw Powiatu Mińskiego w Halowej Piłce Nożnej, a jego uwieńczeniem była gala nagród z piłkarskim tortem od Janeczki. Oprócz organizatorów uczestniczyli w niej starosta Antoni J. Tarczyński, dyrektor UM – Mirosław Krusiewicz, prezes Krzysztof Kulka i sędziowie – Andrzej Ryszawa, Marcin Jastrzębski, Arkadiusz Pazdyka i Adam Skrzydlewski. To dzięki nim (i ochronie Ikara) na hali było bezpiecznie, a podczas gali – radośnie, słodko i złoto, bo dodatkowego splendoru przyniosły mistrzostwom specjalnie przygotowane koszulki ufundowane dzięki przychylności Jadwigi Frelak i MKRPA. W sumie wręczono 10 statuetek, 15 pucharów, 25 dyplomów oraz 150 medali. Plonem mistrzostw są setki fotografii i reportaż filmowy, który już wkrótce otrzymamy od Zbigniewa Rygorowicza.
Za rok tuzinowa, ale – miejmy nadzieję – nietuzinkowa halówka którą wymyśliliśmy dla Mińska i powiatu przed 11 laty. Szykują się zmiany, by zachęcić do gry młode zespoły, a starszym dać pograć dłużej i lepiej. Tak trzeba, dopóki futsal jest na topie.
Klasyfikacja OPEN
1 Korsarze, 2 SPoF Gamers, 3 Desperados,
4 – 5 FC Okrzeja, Margo
6 – 10 PLM, FC Borki, Wyborowi, STS Team, SŁW
11 – 20 FC Piłka Nożna, XXX, 1 PLM, 23 Baza, Starogród, Ostropol, Młode Wilki, Legi Mińsk, Czarni, FC Budowlanka
21 – 30 SJO, Whats ob.?!, CBA, Szalone Kaczuchy, Pierony, Mazowieckie Mosty, Corintias FC, PSV Lipiny, Oszukani Przez ZUS, Orły Stawskiego
31 – 40 ASC, Misiaki, Jupiter Koszewnica, Lucky Losers, Extreme Resolution, Armagedon, Monstars, Świt Barcząca, Jupiter II, ZJA Barcząca.
Numer: 2009 09 Autor: J. Zbigniew Piątkowski
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ