Sport w powiecie

Hala w Siennicy nie przestaje tętnić sportem. Nawet w dniu zakochanych nie brakowało tam emocji. W sobotę grali pingpongiści, a w niedzielę – futboliści ku pamięci Piotra Sabata

Sportowe walentynki

Sport w powiecie / Sportowe walentynki

Złe warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie na czas wszystkim chętnym zawodnikom na walentynkowy turniej w tenisie stołowym o puchar wójta gminy Siennica, który odbył się w sobotę 14 lutego. Ale i tak łączna liczba uczestników sięgnęła aż 62 osób.
W kategorii chłopców ze szkół podstawowych z klas I-IV zwyciężył Rafał Sztuka z Warszawy, przed Adrianem Kosutem i Bartkiem Żaczekiem, obaj z Grali. Wśród klas V -VI najlepszy okazał się Mateusz Majszyk z Zamienia, wyprzedzając Kamila Zakrzewskiego z Grali i Kamila Rowickiego z Zamienia. Wśród dziewcząt w kategorii szkoła podstawowa wygrała Aneta Nowak z Zamienia, druga była Izabela Wereda z Grala, a trzecia Karolina Biernat z Żakowa. W żeńskiej rywalizacji szkół gimnazjalnych triumfowała Ewelina Popis z Pogorzeli przed Karoliną Sobieszuk z Siedlec i Zenobią Kosut z Siennicy. W kategorii open najlepszy okazał się Mariusz Cabaj ze Skórza, drugie miejsce zajął Mateusz Majszyk z Zamienia, zaś trzeci był Zbigniew Prokura, także ze Skórza. Organizatorami i sędziami turnieju byli Marek Kudelski i Stanisław Domański.

Futsal Sabata
W niedzielę 15 lutego w hali Sportowej w Siennicy odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Piotra Sabata – tragicznie zmarłego piłkarza Jutrzenki Cegłów. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn. Triumfowali zawodnicy Orła Unin, zdobywając 12 pkt, przed Wartą Mrozy i Jucznią 2005, którym zabrakło 1 pkt do zwycięzców. Najlepszym strzelcem zawodów został Mateusz Zawiska z Warty Mrozy. Puchar i nagrody wręczali rodzice Piotra Sabata, zaś po turnieju wszyscy zawodnicy udali się na grób tragicznie zmarłego piłkarza.

Numer: 2009 08   Autor: (mm)