Ferie na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku był organizatorem  wypoczynku zimowego w czasie ferii, dla dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz niższych klas szkół średnich. Przedział wiekowy podopiecznych wahał się od
6 do 17 lat, a organizowane zajęcia miały charakter otwarty

MOSiR odkryty

Ferie na sportowo / MOSiR odkryty

Organizatorzy postawili sobie cel stworzenia integracji między uczestnikami z różnych grup społecznych, pomoc rodzicom w opiece nad dziećmi podczas zimowej przerwy szkolnej, jak również pomoc rodzinom, których nie było stać na opłacenie bardziej atrakcyjnych form zorganizowanego wypoczynku zimowego dla swych pociech. 
 - Nasza  akcja cieszy się jak zwykle dużym powodzeniem. Opieką otaczaliśmy do 30 dzieci  dziennie, ale z uwagi na roztapiający się  śnieg i  deszcz, byliśmy zmuszeni realizować plan „B” tj. zajęcia w sali sportowej -  relacjonuje Piotr Siankowski.
Tam zorganizowane zostały pogadanki z pierwszym trenerem Mazovii, Januszem Puchalskim, który opowiadał o wpływie sportu na kształtowanie charakteru człowieka i rozdał dzieciom upominki.
Organizatorom doskonale udało się zrekompensować dzieciom brak śniegu i lodu na dworze dzięki wizytom na lodowisku, którego MOSiR jest administratorem. Podopieczni z utęsknieniem czekali na godzinę wyjścia na lód, gdzie zabawy połączone były z nauką jazdy na łyżwach. Po wyczerpujących harcach czekała na nich gorąca herbata i słodycze.
Sporo emocji dostarczały piesze wycieczki do lasu. Okazało się, że i tam można było zorganizować wiele konkursów. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew, krzewów, strukturę runa leśnego itp.
A kiedy pogoda nie pozwalała opuścić murów sali, organizowano im szereg konkursów w piłkarzyki, warcaby, chińczyka i tenisa stołowego. Organizatorzy starali się zainteresować dzieci pracami plastycznymi, które jednak nie do końca zyskały aprobatę Za to obleganymi grami były gry telewizyjne Play Station, w które również prowadzona była rywalizacja z nagrodami i pamiątkowymi dyplomami, o co dbał osobiście Piotr Siankowski.
Lodowisko dla dzieci z miasta jest czynne nieodpłatnie od godziny 10.00 do 11.30 oraz od 12.30 do 14.00. Do dyspozycji MOSiR oddał doświadczonego instruktora jazdy na łyżwach, Jana Ulmera, który prowadzi darmową naukę jazdy na łyżwach dla najmłodszych, ale też i dla starszych adeptów łyżwiarstwa figurowego. Poza tym pracownicy MOSiR przeprowadzają liczne konkurencje sportowe, w których obok słodkich upominków wygrać można także sprzęt sportowy.
Spotkania hokejowe są na tyle interesujące dla widzów, że po meczu z Siedlcami zaplanowano już następne z amatorami z Warszawy. Zanim jednak zawładną nami emocje sportowe warto przyjść na lodowisko 31 stycznia, kiedy to  o 18.00 rozpoczną się występy artystyczne zaproszonej specjalnie na tę okazję grupy tanecznej ze stolicy prowadzonej przez jurorkę programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”. W tym dniu pracownicy MOSiR podsumują ferie na lodowisku i wręczą nagrody. A po feriach warto na lodowisko wpaść 14 lutego na lodowe Walentynki.

Numer: 2009 05   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *